Yol hərəkətinin optimallaşdırılması üzrə perspektivlər
– Bakı Nəqliyyat Agentliyi ikinci ildir ki, beynəlxalq “Road & Traffic” sərgisində iştirak edir. Bu dəfə bizim ekspozisiyanın əsas mövzusunu paytaxtın nəqliyyat sisteminin əməliyyat təkmilləşdirilməsi çərçivəsində yol hərəkətinin idarə edilməsi, sərnişinlərin təhlükəsizliyinin təmin edilməsi sahəsində  həyata keçirilən tədbirlər və reallaşdırılan layihələr təşkil edir. Xüsusilə, stenddə fiziki məhdud  şəxslər üçün rampaların quraşdırılması layihəsinin maketi, beynəlxalq standartlara uyğun inşa edilmiş piyada keçidlərinin yeni dizaynı, inkişaf etmiş şəhərlərdə olduğu kimi beş müxtəlif texniki zonaya bölünən müasir səki modelləri təqdim edilir.
Bundan başqa, biz yolların optimallaşdırılması ilə bağlı yeni layihələr təqdim edirik: “Yol 1” layihəsi Bakıda sərnişin axınının sıxlığını və nəqliyyatda tıxaclara qarşı mübarizə, avtobus dayanacaqları, işıqforların və s. optimallaşdırılmasını nəzərdə tutur.
Biz müasir texnologiyaların tipik nümunələrindən istifadə etməklə layihələrimizi sərginin geniş auditoriyasına nümayiş etdirmək niyyətindəyik. Sərgini maraqlı tərəflərlə əlaqələr qurmaq üçün səmərəli platforma hesab edirik. Həm adi ziyarətçilər, həm də agentliyimizin cəlb olunduğu peşə sahələrində çalışan peşəkarlar bizim stendimizdə bir sıra maraqlı məhsullarla tanış ola bilərlər.

Перспективы оптимизации дорожного движения
– Второй год Бакинское Транспортное Агентство участвует в международной выставке Road & Traffic. В этот раз основными темами нашей экспозиции являются организация дорожного движения, принятые меры и реализуемые проекты в сфере обеспечения безопасности пассажиров в рамках улучшения работы транспортной системы столицы. В частности, на стенде представлены макет проекта по установке пандусов для лиц с ограниченными возможностями, новый дизайн пешеходных переходов, выполненный в соответствии с международными стандартами, модели современных тротуаров, разделенных на пять различных технических зон, как это принято в развитых городах.
Кроме того, мы представляем новые проекты, связанные с оптимизацией дорог: Yol 1, направленный на снижение плотности пассажиропотока и борьбу с пробками в Баку, а также с оптимизацией автобусных остановок, светофоров и т.д.
Мы стремимся продемонстрировать широкой аудитории выставки свои проекты с характерными примерами использования современных технологий. Мы рассматриваем выставку, как эффективную платформу для налаживания отношений с заинтересованными сторонами. На нашем стенде много интересного найдут, как рядовые граждане – посетители выставки, так и деловые люди, занятые в профессиональных сферах, в которых задействовано наше агентство.