Yol hərəkətinin optimallaşdırılması üzrə perspektivlər
– Bakı Nəqliyyat Agentliyi ikinci ildir ki, beynəlxalq “Road & Traffic” sərgisində iştirak edir. Bu dəfə bizim ekspozisiyanın əsas mövzusunu paytaxtın nəqliyyat sisteminin əməliyyat təkmilləşdirilməsi çərçivəsində yol hərəkətinin idarə edilməsi, sərnişinlərin təhlükəsizliyinin təmin edilməsi sahəsində  həyata keçirilən tədbirlər və reallaşdırılan layihələr təşkil edir. Xüsusilə, stenddə fiziki məhdud  şəxslər üçün rampaların quraşdırılması layihəsinin maketi, beynəlxalq standartlara uyğun inşa edilmiş piyada keçidlərinin yeni dizaynı, inkişaf etmiş şəhərlərdə olduğu kimi beş müxtəlif texniki zonaya bölünən müasir səki modelləri təqdim edilir.
Bundan başqa, biz yolların optimallaşdırılması ilə bağlı yeni layihələr təqdim edirik: “Yol 1” layihəsi Bakıda sərnişin axınının sıxlığını və nəqliyyatda tıxaclara qarşı mübarizə, avtobus dayanacaqları, işıqforların və s. optimallaşdırılmasını nəzərdə tutur.
Biz müasir texnologiyaların tipik nümunələrindən istifadə etməklə layihələrimizi sərginin geniş auditoriyasına nümayiş etdirmək niyyətindəyik. Sərgini maraqlı tərəflərlə əlaqələr qurmaq üçün səmərəli platforma hesab edirik. Həm adi ziyarətçilər, həm də agentliyimizin cəlb olunduğu peşə sahələrində çalışan peşəkarlar bizim stendimizdə bir sıra maraqlı məhsullarla tanış ola bilərlər.

Mais Aghayev, Head of Public Relations and Education Department at Baku Transport Agency
- Baku Transport Agency is participating at the international Road & Traffic exhibition for the second year in a row. This time the main themes of our exposition are the organisation of traffic, the measures taken and the projects implemented in the area of ensuring the safety of passengers as part of improving the operation of the transport system in Baku. In particular, our stand presents a model of the project for installing ramps for persons with disabilities, a new design of pedestrian crossings, made in accordance with international standards, models of modern sidewalks, divided into five different technical zones, as is customary in developed cities.
In addition, we present new projects related to the optimisation of roads: “Yol 1”, aimed at reducing the density of passenger traffic and fighting traffic in Baku, as well as optimising bus stops, traffic lights, etc.
We aim at demonstrating our projects to the wide audience of the exhibition with typical examples of the use of modern technologies. For us this exhibition as an effective platform for establishing relations with interested parties. At our stand, ordinary citizens like visitors to this exhibition, and business people engaged in the same professional activity areas as our agency is can find a lot of interesting things.