Biznes ortamı yaradan bu cür tədbirlər əvəzsizdir
AS Motors MMC Azərbaycanda xarici ölkələrdən, əsasən Avropadan, Çindən və Türkiyədən sərfiyyat məhsullarının idxalı və satışı ilə məşğuldur. Bu məhsullara təkərlər, yağlar, filtrlər, qatqılar və akkumulatorlar aiddir. Burada, sərgidə şirkətin 16 brendindən dördü öz məhsulları ilə təqdim olunur: Alpine - yağlar və sürtgü materialları; Bardahl - Amerika əsilli, Belçika istehsalı yağlar, yanacaq və yağ qatqıları, mühərrik yağları və transmissiya yağları; Sebang Global Battery - Cənubi Koreya istehsalı akkumulyatorlar; bir də Eni – Azərbaycan neftinin ən böyük alıcılarından biri və İtaliyanın ən böyük enerji şirkəti həmçinin yağlar və sürtkü materialları ilə stendimizdə təmsil olunur. Məhsulların əsas səciyyəvi xüsusiyyəti qiymət və keyfiyyət faktorlarının bir-birinə bağlanmasıdır.
Şirkətimiz bu sərgiyə ikinci ildir qoşulur. Keçən ilki iştirakdan sonra kifayət qədər müsbət nəticələr alındı, böyük təşkilatlarla və şirkətlərlə həm tanış olub, həm də iş əlaqələrinə başladıq. Qarabağın yeni qurulmasında xırda da olsa pay sahibi olduq, həmin şirkətlərə məhsullar verərək iş görmüş olduq. Sərgidə iştirak eyni zamanda müştəri portfelimizin genişlənməsinə və populyarlığımızın artmasına səbəb olmuşdur, məsələn, sərgidə bizi görənlər bir səviyyə irəlilədiyimizi gördüyünü qeyd etdilər.
Birinci ildən dərhal qərar verdik ki, bu sərgidə hər il iştirak edək. Bu, ildə bir dəfə özünü göstərmək imkanıdır. Buraya gələn böyük iş adamları və şirkət nümayəndələri bizim markaları görür və şirkətimizin belə bir səviyyəli tədbirdə iştirak etməsi yaddaşlarda qalır. Sərgilər vasitəsilə biz də bəzi məhsulların ölkədə var olduğunu aşkar edirik.
Biz burada daha çox korporativ ağırlıqlı müştəri bazası toplamağı hədəfləyirik, daha çox korporativ şirkət nümayəndələri, təchizat və maliyyə şöbələrinin nümayəndələri, sahibkarlar ilə görüşürük.
Təşkilatçılara belə tədbirlər təşkil etdiklərinə görə təşəkkür edirik. Ölkəmizdə bir biznes ortamı, iş mühiti və abu-havası yaradan bu tədbirlər əvəzsizdir.

Such Business Events Are Truly Invaluable
AS Motors LLC is engaged in the import and sale of consumer and automotive products from foreign countries — mainly Europe, China, and Türkiye. These include tyres, oils, filters, additives, and batteries.At this exhibition, four of the sixteen brands represented by the company are showcased: Alpine – oils and lubricants; Bardahl – an American-origin brand produced in Belgium, offering engine oils, transmission fluids, and fuel additives; Sebang Global Battery – batteries manufactured in South Korea; Eni – one of the largest purchasers of Azerbaijani oil and Italy’s leading energy company, represented here with its lubricants and oils. The main advantage of these products lies in the perfect balance between quality and price.
This is our second year participating in the exhibition. Following last year’s participation, we achieved remarkable results — we established contacts and began cooperation with several major organizations and companies. We even had a small yet meaningful contribution to Karabakh’s reconstruction, supplying products to companies involved in those projects. Participation in the exhibition has also contributed to expanding our customer portfolio and increasing brand visibility. Visitors noted that our presence demonstrated the company’s growth and professional maturity.
After our first participation, we decided to make it a tradition to attend the exhibition every year. It is a valuable opportunity to present ourselves and our brands to major business leaders and company representatives, leaving a lasting impression. Exhibitions also serve as a unique platform for market research — they allow us to discover new products, technologies, and market opportunities within the country that we might not have known before.
This year, our main focus is on expanding our corporate client base. We are meeting with representatives from corporate companies, procurement and finance departments, and entrepreneurs.
We would like to thank the organizers for holding such important events. These exhibitions are invaluable in creating a strong business environment, fostering collaboration, and developing a professional atmosphere in our country.