Bakı Enerji Həftəsinə 1 gün qalır
İyunun 1-dən 3-dək Bakı Ekspo Mərkəzində Xəzər regionunun nəqliyyat sektorunun aparıcı sərgiləri keçiriləcək: 19-cu Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika Sərgisi “Translogistica Caspian” и 10-cu Yubiley Xəzər Beynəlxalq Yol İnfrastrukturu və İctimai Nəqliyyat “Road&Traffic” Sərgisi.
Sərgilərdə Azərbaycan, Almaniya, Belarus, Yunanıstan, İtaliya, Qazaxıstan, Rusiya Federasiyası, Türkiyə və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin şirkətləri öz məhsul və xidmətlərini təqdim edirlər.
“TransLogistica” sərgisi dəmir yolları, dənizçilik sənayesi və nəqliyyat-logistika xidmətləri kimi nəqliyyat sektorlarını birləşdirən səmərəli platformadır. Sərgi həm Azərbaycanın, həm də region ölkələrinin dövlət nəqliyyat strukturlarını təmsil edən rəhbər və mütəxəssislərlə görüşmək, eləcə də nəqliyyat texnologiyalarının ən son nümunələrini nümayiş etdirmək, perspektiv dövlət infrastruktur layihələri ilə tanış olmaq, məhsullar üçün yeni satış kanalları tapmaq, habelə dəmir yolları, dəniz limanları, və logistika mərkəzlərinin tikintisi, eləcə də hərəkət heyətinin istehsalı və gəmiqayırma sahələrində təcrübə mübadiləsi üçün unikal imkan yaradır.
Həmçinin, “TransLogistica” sərgisi yükdaşıma şirkətləri ilə yük sahibləri arasında görüşlərin keçirilməsi üçün işgüzar platforma olmaqla yanaşı, Xəzər və Qafqaz regionunda nəqliyyat-logistika xidmətlərinizin təşviqi baxımından da səmərəli vasitədir.
TransLogistica sərgisi ilə eyni anda 10-cu Yubiley Xəzər Beynəlxalq Yol İnfrastrukturu və İctimai Nəqliyyat “Road&Traffic” Sərgisi keçiriləcək. “Road&Traffic” Sərgisi Azərbaycanda yol infrastrukturu sahəsində əsas ixtisaslaşdırılmış tədbirdir. “Road&Traffic” sərgisi yol infrastrukturu, ictimai nəqliyyat, yol təhlükəsizliyi və informasiya texnologiyaları sektorlarının peşəkarlarının görüş yeridir.  Sərgi yol, körpü və tunellərin layihələndirilməsi və inşası əsnasında bu sahənin mütəxəssislərinə müasir həll variantlarını təqdim etmək, habelə bazarın tələbatlarını və intellektual nəqliyyat sistemi (İNS) sektoruna aid olan məhsullarınızın satış potensialını tədqiq etmək, Azərbaycanın ictimai nəqliyyat operatorları ilə görüşmək, yol-tikinti sektorunda çalışan podratçıların mütəxəssisləri ilə də görüşmək üçün nadir imkandır.
Əlavə tədbirlər proqramı çərçivəsində: “Beynəlxalq nəqliyyat dəhlizləri üçün strateji perspektivlər və yeni imkanlar”, “Kurık limanında “Sarja” çoxfunksiyalı dəniz terminalı”, “Təchizat Zəncirinin İdarə edilməsində Data Elminin üstünlükləri”, “Nəqliyyat və İnfrastruktur Həlləri - Nəqliyyat Sistemlərinin İnkişafında Yeni Səhifə”, “İctimai nəqliyyatın inkişafı üçün yeni imkanlar və parkinq həllərinin optimallaşdırılması” sessiyaları, həmçinin İştirakçı şirkətlərin təqdimatları və daha nələr keçiriləcək.
Sərgilər çərçivəsində ikitərəfli işgüzar görüşlər (B2B) keçiriləcək ki, bu da görüşmək, mövcud əlaqələri gücləndirmək və yeni əməkdaşlıqlar yaratmaq üçün əla imkan yaradacaq.
Sərgilərə rəsmi dəstəyi Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi, “TRACECA” Hökumətlərarası Komissiyasının Daimi Katibliyi, Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK)Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi - AZPROMO göstərir.
Beləliklə, sərgilər xarici şirkətlərlə yerli bazar arasında əlaqələrin qurulması, Azərbaycan şirkətlərinin dünya səviyyəsinə çıxması, cari layihələrin genişləndirilməsi və yeni tərəfdaşlar tapması üçün gözəl imkan yaradacaqdır.

До Бакинской Энергетической Недели остается 1 день
C 1 по 3 июня в Баку Экспо Центре состоятся ведущие выставки транспортного сектора Каспийского региона: 19-я Каспийская Международная Выставка «Транспорт, Транзит и Логистика» Translogistica Caspian и 10-я Юбилейная Каспийская Международная Выставка «Дорожная Инфраструктура и Общественный Транспорт» Road&Traffic.
На выставках свои продукты и услуги представляют компании из Азербайджана, Беларуси, Германия, Греции, Италии, Казахстана, Российской Федерации, Турции и Объединенных Арабских Эмиратов.
Выставка «TransLogistica» – это эффективная площадка, объединяющая такие направления транспортного сектора, как железнодорожная инфраструктура, транспортно-логистические услуги, морская индустрия и другое. Это уникальная возможность встретиться с руководителями и специалистами государственных транспортных структур Азербайджана и стран региона, а также продемонстрировать новейшие разработки транспортных технологий, ознакомиться с перспективными государственными инфраструктурными проектами,  найти новые каналы сбыта продукции, а также обменяться опытом в области строительства железнодорожных путей, морских портов, производства подвижного состава и судостроения.
TransLogistica Caspian -  это также  деловая площадка для встречи перевозчиков с грузовладельцами, эффективный способ продвижения ваших транспортно-логистических услуг в Каспийском и Закавказском регионе.
Параллельно с выставкой TransLogistica состоится 10-я Юбилейная Каспийская Международная Выставка «Дорожная Инфраструктура и Общественный Транспорт» Road&Traffic, которая является главным специализированным событием в сфере дорожной инфраструктуры в Азербайджане. Выставка Road&Traffic – является местом встречи профессионалов сектора дорожной инфраструктуры, общественного транспорта, дорожной безопасности и информационных технологий. Это уникальная возможность предоставить специалистам отрасли современные решения при проектировании и строительстве дорог, мостов и тоннелей;  изучить потребности рынка и возможность реализации вашей продукции сектора ИТС; встретиться с операторами общественного транспорта Азербайджана, в том числе со специалистами компаний-подрядчиков сектора дорожного строительства.
В рамках программы дополнительных мероприятий пройдут: Панельная дискуссия на тему  «Стратегические перспективы и новые возможности международных транспортных коридоров», сессии на темы: «Многофункциональный морской терминал «Саржа» в порту Курык», “Преимущества науки о данных в управлении цепочками поставок”, «Транспортно-инфраструктурные решения – новая страница в развитии транспортных систем», «Новые возможности развития общественного транспорта и оптимизация решений парковки», а так же состоятся презентации компаний-участников и многое другое.
Двусторонние бизнес – встречи (B2B) пройдут в дни работы выставок, и предоставят прекрасную возможность встретиться, укрепить имеющиеся связи, и создать новые сотрудничества.
Таким образом, выставки создадут прекрасную возможность для налаживания контактов иностранных компаний с местным рынком, выход для азербайджанских компаний на мировой уровень, расширения текущих проектов и возможность нахождения новых партнеров.