Tabib stendində yeniliklər, innovasiyalar və sağlamlıq xidmətləri vurğulanır
-Artıq üç ildir ki, TƏBİB Medinex Təbii İnnovasiyalar Sərgisinin rəsmi tərəfdaşı olaraq çıxış edir, yalnız müasir tibbi yanaşmalara sadiqliyimizi göstərmir, həm də sağlamlıq və innovasiya təşəbbüslərini dəstəkləyir. Hər il sərgidə 64 kvadratmetr sahəni əhatə edən rəsmi stendlə iştirak edirik ki, bu da ziyarətçilər üçün diqqət mərkəzinə çevrilir. Bu il isə biz daha irəli getdik: yalnız TƏBİB-in rəsmi stendi ilə kifayətlənməyərək, yeni klinikamız — Respublika Təbii Yardım Mərkəzi də öz stendi ilə sərgidə təmsil olunur. Burada ziyarətçilər təbii müalicə sahəsində həyata keçirilən yeniliklər, layihələr və tədbirlər barədə ətraflı məlumat əldə edə bilirlər. Xüsusilə ziyarətçilərin diqqətini çəkən xidmətlər arasında mammoqrafiya vasitəsilə müayinə və skrininq prosesləri yer alır.
Bildiyiniz kimi, oktyabr ayı bütün dünyada və ölkəmizdə "Çəhrayı Oktyabr" kimi qeyd olunur və məqsədi xərçəngin erkən aşkar olunmasına və profilaktik diaqnostikanın vaxtında həyata keçirilməsinə diqqəti cəlb etməkdir. Sərginin başlanğıcından etibarən 40 yaşdan yuxarı 50-dən çox qadın mammoqrafiya vasitəsilə skrininqdən keçmiş və tam diaqnostika almışdır.
Sərginin ilk günü Eksposentr foye, girişdə qan vermə aksiyası təşkil olunmuşdu ki, bu da ziyarətçilər arasında böyük maraq doğurdu. İnsanlar könüllü donor kimi çıxış edirdilər, və toplanmış qan komponentləri müvafiq tibbi prosedurlardan sonra ehtiyacı olan xəstələrin müalicəsində istifadə olunacaq. Bu ilin əsas yeniliklərindən biri robotik reabilitasiya mərkəzinin istifadəyə verilməsi idi. Onun imkanlarını ilk dəfə Medineks Sərgisində təqdim etdik. Dünyada tibb sahəsi innovasiyaları və müasir tendensiyaları diqqətlə izləyir və bizim klinika onları praktikada tətbiq edir. Artıq robotik cərrahiyyə və robotik reabilitasiyanın ilkin nəticələrini görürük. Mərkəz robot texnologiyalarından istifadə edərək yeni müalicə və müayinə üsullarını tətbiq edir, Yaponiyanın və Amerikanın qabaqcıl şirkətlərinin avadanlıqlarından istifadə olunur ki, bu da mürəkkəb əməliyyatlardan və ağır xəstəliklərdən sonra reabilitasiyanın effektivliyini təmin edir. Bu, xəstələrin uğurlu bərpası və əlillik və fəsad risklərinin azalması baxımından böyük əhəmiyyət kəsb edir. Yeni reabilitasiya mərkəzi son dünya tendensiyalarını, müasir texnologiyaları və xəstələrə qayğını birləşdirir, sağlamlıq yolunu daha təhlükəsiz və effektiv edir. Eyni zamanda, burada gələcək həkimlər və tələbələr innovasiyalardan ilham ala və tibbdə qabaqcıl yanaşmaların praktikada necə tətbiq olunduğunu görə bilərlər.

-Уже три года как TƏBİB выступает официальным партнёром выставки Medinex — и этим мы не только демонстрируем приверженность современным медицинским подходам, но и поддерживаем инициативы в области здоровья и инноваций. Каждый год мы участвуем на выставке с официальным стендом площадью 64 кв. м, который неизменно становится центром внимания посетителей. В этом году мы сделали ещё один шаг вперёд: помимо официального стенда TƏBİB, на выставке представлен стенд нашей новой клиники — Республиканского Центра Натуральной (Природной) Помощи. Здесь посетители могут получить подробную информацию о новинках, проектах и программах, которые реализуются в области натуральной медицины. Среди услуг, которые особенно привлекают внимание посетителей, — маммография и процессы скрининга.
Как известно, октябрь во всём мире, в том числе и в нашей стране, отмечается как «Розовый Октябрь» — месяц, направленный на привлечение внимания к раннему выявлению рака и своевременному проведению профилактической диагностики. С начала выставки более 50 женщин старше 40 лет прошли маммографический скрининг и получили полноценную диагностику.
В первый день выставки в фойе Экспоцентра была организована акция по сдаче крови, которая вызвала большой интерес среди посетителей. Люди выступали в роли добровольных доноров, и собранные компоненты крови после соответствующих медицинских процедур будут использованы для лечения пациентов, нуждающихся в переливании. Одной из главных новинок этого года стало открытие роботизированного реабилитационного центра. Его возможности впервые были представлены на выставке Medinex. В мире сфера медицины внимательно следит за инновациями и современными тенденциями, и наша клиника внедряет их на практике. Мы уже видим первые результаты роботизированной хирургии и роботизированной реабилитации.
Центр внедряет новые методы лечения и диагностики с использованием робототехники и оснащён оборудованием ведущих компаний Японии и США, что обеспечивает высокую эффективность восстановления после сложных операций и тяжёлых заболеваний. Это имеет огромное значение для успешной реабилитации пациентов и снижения риска инвалидизации и осложнений. Новый реабилитационный центр объединяет мировые тенденции, современные технологии и заботу о пациентах, делая путь к восстановлению здоровья более безопасным и эффективным.
В то же время здесь будущие врачи и студенты могут вдохновляться инновациями и видеть, как передовые подходы в медицине применяются на практике.