Sərgi – ölkəmiz üçün qürur mənbəyidir
Mən və həmkarım “Cargonyx” adlı logistika şirkətini təmsil edirik. Bizim üçün hər bir sərgi ölkəmizlə qürur duymaq, inkişaf proseslərini yaxından görmək və ölkəmizin tərəqqisinə töhfə verən şirkətlərlə tanış olmaq üçün bir fürsətdir.
Buradakı stendləri ziyarət etdikcə anlayırsan ki, ətrafımızda gördüyümüz hər şey – hətta yolların quruluşu belə – peşəkar insanların əməyi nəticəsində həyata keçirilir. Bu insanlar yeni ideyalar yaradır, istehsal edir və gündəlik həyatda istifadə etdiyimiz sadə şeylərə belə innovasiyalar gətirirlər.
Fəaliyyət sahəmizə görə biz həmçinin yol tikintisi və yol təhlükəsizliyi ilə də əlaqədarıq. Bu sərgidə elə məhsullar və xidmətlər təqdim olunub ki, adi vətəndaşlar onları sadəcə mənzərənin bir hissəsi kimi görür. Məsələn, yol baryerləri. Halbuki bunların hər biri ciddi hesablamalar, layihələndirmə və böyük kollektivlərin əməyi nəticəsində ərsəyə gəlir.
Xüsusilə “Metanet”, “Norm”, “Holcim”“Nikkolor” şirkətlərinin stendləri bizi çox təsirləndirdi. Sevindirici haldır ki, bu gün dünyanın müxtəlif ölkələrindən çoxsaylı şirkətlər burada yüksək səviyyədə təmsil olunurlar.
Sərgidə cəmi 2–3 saat ərzində iştirak etməyimizə baxmayaraq, artıq Almaniya və İtaliyadan iki potensial yükdaşıma sifarişi aldıq. Bu, bizim üçün çox məhsuldar nəticə oldu.
Belə bir platformanın mövcud olmasına görə minnətdarıq — burada həm innovasiyalarla tanış olur, həm yerli və xarici bazarı öyrənir, həm də öz xidmətlərimizi təqdim edə bilirik. Bu sərgi bizim üçün hər zaman səmərəli və faydalı olur. Ümid edirik ki, növbəti il logistika sərgisində öz stendimizlə iştirak edəcəyik.

The Exhibition – A Source of Pride for Our Country
My colleague and I represent the logistics company Cargonyx. For us, every exhibition is an opportunity to feel proud of our country, to see the progress taking place, and to meet the companies contributing to Azerbaijan’s development.
As we visited the stands, we realized that everything around us — even road construction — is handled by professionals who design, produce, and implement innovations in seemingly everyday things.
Given our field of work, we are also involved in road construction and traffic safety. The exhibition presented products and services that ordinary citizens might perceive simply as part of the landscape — for example, road barriers. But in reality, these are the results of detailed calculations, engineering, and the dedication of large teams.
We were especially impressed by the stands of Metanet, Norm, Holcim, and Nikkolor. It’s great to see so many international companies represented here at such a high level.
In just two to three hours at the exhibition, we managed to secure two potential logistics service requests — from Germany and Italy. It’s been a very productive experience for us.
We’re grateful for this platform where we can explore innovations, learn about local and international markets, and present our own services. It’s always effective and rewarding for us. We hope that next year, we’ll have our own stand at the logistics exhibition we first attended in 2024.