Sərgidə bir çox xarici şirkətlərin iştirakı Azərbaycana böyük marağın olduğunu göstərir
Şirkətimiz 2019-cu ildən Azərbaycanda təmir-tikinti işləri ilə məşğuldur. Road&Traffic sərgisinə maraq yerli və xarici şirkətlərlə sıx əlaqələr qurmaq, tikinti materialları və avadanlıqları üzrə innovativ təklifləri araşdırmaq istəyimizlə bağlıdır.
Müasir şərtlərdə tikinti standartları daim dəyişməkdədir. Müxtəlif təhlükəsizlik və yanğından mühafizə sistemlərinin, videonəzarət və rabitə vasitələrinin istifadəsi mühüm amillərdəndir. Biz isə inşaat şirkəti kimi, fərdi şəxslərə və dövlət təşkilatlarına hazır obyektləri təhvil veririk və onları bu sistemlərlə təmin etməliyik.
Üz və səs tanıma, xəbərdarlıq və təhlükəsizlik sistemləri gündəlik həyatımızın ayrılmaz hissəsinə çevrilib. Ona görə də sərgidə məni tikinti sektoru ilə yanaşı, bu seqment də maraqlandırırdı. Türkiyənin və Çinin bu məhsulları təklif edən bir çox şirkətləri ilə tanış oldum. Müxtəlif şirkətlərin müəyyən funksiyaları yerinə yetirmək üçün texniki metod və üsulları fərqlənir. Bu, bizim ən yaxşı təklifləri müqayisə edərək müəyyən etməyimizə imkan verir
Biz bu sərgini hər il ziyarət edirik. Çox güman ki, bu faktın özü də Road&Traffic-in bizim üçün nə qədər zəruri olduğundan xəbər verir. Deyə bilərik ki, sərgi bizim təşəkkül mənbəyimizə, şirkətin inkişafı üçün vasitəyə çevrilmişdir. Sərgidə iştirak edən xarici şirkətlər Azərbaycana olan maraqlarını xüsusi qeyd edirlər. Böyük layihələr, o cümlədən Qarabağda həyata keçirilən layihələr böyük imkanlar açır. Bu gün isə hər birimiz bu imkanlardan yararlana bilərik və yararlanmalıyıq da.

Участие в выставке многих зарубежных компаний подчеркивает большой интерес к Азербайджану
- Наша компания с 2019 года занимается ремонтно-строительными работами в Азербайджане. Интерес к выставке Road&Traffic связан с желанием наладить тесные связи с местными и иностранными компаниями, изучить инновационные предложения по строительным материалам и оборудованию.
В современных условиях стандарты строительства постоянно меняются. Важным фактором является использование различных охранных и противопожарных систем, видеоконтроля и связи. И мы, как строители, сдающие объекты «под ключ» частным лицам и государственным организациям обязаны обеспечивать их данными системами.
Системы распознавания лиц и голосов, оповещения и безопасности стали неизменной частью нашей повседневной жизни. Поэтому на выставке меня, помимо строительного сектора, интересовал именно этот сегмент. Встретил немало турецких и китайских компаний, предлагающих данную продукцию. При общей задаче выполнения тех или иных функций, различаются технические методы и приемы разных компаний. Это позволяет в сравнении определить лучшие для нас предложения.
Из года в год мы посещаем эту выставку. Наверное, уже сам этот факт говорит о том, насколько Road&Traffic для нас необходима. Можно сказать, что выставка стала источником нашего формирования, инструментом развития компании. Присутствующие на выставке иностранные компании подчеркивают несомненный показатель интереса к Азербайджану. Большие проекты, в том числе реализуемые в Карабахе, открывают широкие возможности. И сегодня каждый из нас на своем месте может и должен воспользоваться этими возможностями.