Road&Traffic Uzunmüddətli Biznes Əlaqələrini Təmin Edir
“Miakom” Qrupu, yol inşaatı sahəsində istifadə olunan geosintetik materialların aparıcı istehsalçısıdır. Yol əsaslarının tikintisindən tutmuş, obyektin təhvil verilməsinə qədər, səs izolyasiya ekranlarının quraşdırılması və istehsalını da daxil edir. Eyni zamanda, biz mədən istehsalı sahəsində də geniş təmsil olunuruq: tullantıları emal edərək ekoloji mühiti qoruyuruq. Biz, modulyar dalğalı konstruksiyaların istehsalında dünyanın liderlərindən biriyik.
İlk dəfə “Road&Traffic” sərgisində iştirak edərək, məhsulumuzu Azərbaycan bazarında təqdim etməyi və daimi etibarlı tərəfdaşlar tapmağı planlayırıq. Hazırda ölkəyə ixrac edirik, amma hələ də arzuladığımız həcmdə deyil. Şirkətin məqsədi, azərbaycanlı istehlakçının qarşısında yalnız tədarükçü kimi deyil, tam qiymətli istehsal mühəndislik təşkilatı kimi çıxış etməkdir.
“Miakom”u digər oxşar şirkətlərdən fərqləndirən cəhət, müxtəlif problemlərin həlli üçün texniki təkliflər təqdim etməsidir. Məsələn, biz yol çəkilişi zamanı bitişik materiallara, məsələn, asfalt və betonun istifadəsinə qənaət etməyə kömək edirik.
“Road&Traffic” sərgisindən yeni tanışlıqlar və əlaqələr gözləyirəm. Sərgidə aktual məsələləri müzakirə etmək mümkündür. Bu, uzunmüddətli əlaqələr üçün bir yoldur “Miakom” yol sektoru ilə tanınsa da, istehsal olunan məhsullar həm də sənaye və mülki tikintidə istifadə oluna bilər. Bu sahədə təmsil olunan şirkətləri tanımaq mənim üçün maraqlıdır.
Xüsusi beynəlxalq sərgilərdən fərqli olaraq, Bakı pavilyonunda “Aquatherm”, “BakuBuild” və “Road&Traffic” birlikdə təqdim olunur. Bu, onun unikal xüsusiyyətidir. Ümid edirik ki, “Road&Traffic” bizim üçün illik bir tədbirə çevriləcək.

Pavel Leyman, Development Director of “Miakom”
The “Miakom” Group of Companies is a leading manufacturer of geosynthetic materials used in the road construction industry, ranging from the construction of road foundations to the completion of projects, including the installation and production of noise barriers. We are also well-represented in the mining and processing sector, where we protect the environment by recycling waste. We are one of the world leaders in the production of modular corrugated structures.
As first-time participants in Road&Traffic, we aim to introduce our products to the Azerbaijani market and find reliable long-term partners. We are currently supplying to the country, but not yet at the volume we aspire to achieve. The company’s goal is to present itself to Azerbaijani consumers not just as a supplier but as a comprehensive manufacturing and engineering organization.
“Miakom” stands out from other similar companies by offering technical solutions to various challenges. For example, we help save on auxiliary materials used during road construction, such as asphalt and concrete.
From Road&Traffic, I expect to make new acquaintances and contacts. The exhibition provides an opportunity to discuss pressing issues. This is a pathway to long-term relationships. Although “Miakom” is recognized in the road sector, the products we manufacture are also applicable in industrial and civil construction. I am interested in meeting companies that represent this field.
Unlike specialized international exhibitions, the Baku pavilion features Aquatherm, BakuBuild, and Road&Traffic together. This is its unique characteristic. We hope that Road&Traffic will become an annual event for us.