Road&Traffic Uzunmüddətli Biznes Əlaqələrini Təmin Edir
“Miakom” Qrupu, yol inşaatı sahəsində istifadə olunan geosintetik materialların aparıcı istehsalçısıdır. Yol əsaslarının tikintisindən tutmuş, obyektin təhvil verilməsinə qədər, səs izolyasiya ekranlarının quraşdırılması və istehsalını da daxil edir. Eyni zamanda, biz mədən istehsalı sahəsində də geniş təmsil olunuruq: tullantıları emal edərək ekoloji mühiti qoruyuruq. Biz, modulyar dalğalı konstruksiyaların istehsalında dünyanın liderlərindən biriyik.
İlk dəfə “Road&Traffic” sərgisində iştirak edərək, məhsulumuzu Azərbaycan bazarında təqdim etməyi və daimi etibarlı tərəfdaşlar tapmağı planlayırıq. Hazırda ölkəyə ixrac edirik, amma hələ də arzuladığımız həcmdə deyil. Şirkətin məqsədi, azərbaycanlı istehlakçının qarşısında yalnız tədarükçü kimi deyil, tam qiymətli istehsal mühəndislik təşkilatı kimi çıxış etməkdir.
“Miakom”u digər oxşar şirkətlərdən fərqləndirən cəhət, müxtəlif problemlərin həlli üçün texniki təkliflər təqdim etməsidir. Məsələn, biz yol çəkilişi zamanı bitişik materiallara, məsələn, asfalt və betonun istifadəsinə qənaət etməyə kömək edirik.
“Road&Traffic” sərgisindən yeni tanışlıqlar və əlaqələr gözləyirəm. Sərgidə aktual məsələləri müzakirə etmək mümkündür. Bu, uzunmüddətli əlaqələr üçün bir yoldur “Miakom” yol sektoru ilə tanınsa da, istehsal olunan məhsullar həm də sənaye və mülki tikintidə istifadə oluna bilər. Bu sahədə təmsil olunan şirkətləri tanımaq mənim üçün maraqlıdır.
Xüsusi beynəlxalq sərgilərdən fərqli olaraq, Bakı pavilyonunda “Aquatherm”, “BakuBuild” və “Road&Traffic” birlikdə təqdim olunur. Bu, onun unikal xüsusiyyətidir. Ümid edirik ki, “Road&Traffic” bizim üçün illik bir tədbirə çevriləcək.

Road&Traffic обеспечивает долгосрочные деловые отношения
Группа компаний «Миаком» является ведущим производителем геосинтетических материалов, применяемых в дорожной отрасли, начиная от строительства основания дорог до сдачи объекта, включая монтаж и производство шумозащитных экранов. Мы также широко представлены в горнообогатительной отрасли: перерабатывая отходы, защищаем экологию. Являемся одним из мировых лидеров по производству сборных гофрированных  конструкций.
Впервые участвуя на Road&Traffic, мы хотим реализовать свою продукцию на азербайджанском рынке и найти постоянных надежных партнеров. Сейчас осуществляем поставки в страну, но пока еще не в тот объеме, к которому стремимся. Цель компании – предстать перед азербайджанским потребителем не как поставщик, а как полноценная производственная инжиниринговая организация.
«Миаком» отличается от других схожих компаний тем, что предлагает технические решения разных задач. К примеру, помогаем экономить на смежных материалах во время укладки дорог, таких как асфальт и бетон.
От Road&Traffic жду новых знакомств и контактов. На выставке можно обсуждать насущные вопросы. Это путь к долгосрочным отношениям. Несмотря на то, что «Миаком» представляет дорожный сектор, производимая продукция применима и в промышленно-гражданском строительстве. Мне интересно узнать компании, представляющие эту сферу.
В отличие от специализированных международных выставок, в павильоне бакинской вместе представлены Aquatherm, BakuBuild и Road&Traffic. В этом ее уникальность. Надеемся, Road&Traffic станет для нас ежегодной.