“Road & Traffic 2019” sərgisi 11-13 iyun tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində keçiriləcək
11-13 iyun tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində 9-cu Xəzər Beynəlxalq Yol İnfrastrukturu və İctimai Nəqliyyat Sərgisi “Road & Traffic 2019” sərgisi keçiriləcək. Sərgi nəqliyyat infrastrukturu sahəsində yeganə ixtisaslaşmış tədbirdir və burada yol inşaatı sahəsində ən son nailiyyət və innovasiyaların nümayişi ilə yanaşı, yol hərəkətinin idarə olunması sistemində informasiya texnologiyalarının tətbiqi və təhlükəsizliyin təmin edilməsi üzrə perspektivlər müzakirə olunur. Biznes strukturları ilə Azərbaycan və region ölkələrinin dövlət yol-nəqliyyat strukturlarının rəhbər və mütəxəssisləri arasında görüşlərin keçirilməsi üçün unikal platforma olan bu sərgi təkcə yol sahəsinin deyil, həm də yol-inşaat sahəsinin peşəkarları arasında yüksək qiymətləndirilir.
Bu il sərgidə Azərbaycan, Almaniya, Rusiya, Türkiyə və bir sıra digər ölkələri təmsil edən şirkətlər yol-tunel inşaatı üzrə xidmətlər, yol təhlükəsizliyi vasitələri, yol-inşaat və kommunal texnika, yolların nişanlanması üçün avadanlıqlar, elektron yol monitorları, yol infrastrukturunun layihələndirilməsi üçün proqram təminatı, yeni avtobus modelləri və bir sıra digər məhsulları təqdim edəcək. Tam siyahı ilə tanış olmaq üçün bu linkə daxil ola bilərsiniz.
Eksponentlər yol, körpü və tunellərin layihələndirilməsi və tikintisi üçün məhsul və xidmətlər çeşidini, yol örtüklərinin vəziyyətinə texniki nəzarət vasitələri, yol-inşaat texnikasını, yolların nişanlanması üçün vasitələri, yol işıqlandırma sistemlərini, yol nişanlarını və metal yol sədlərini nümayiş etdirəcək. Bu il sərgidə yeni avtobus modelinin nümayişi ilə “Xaliq Faiqoğlu” şirkəti debüt edir. Sərginin digər debütantları arasında tədbirin açıq platformasında öz yol-tikinti texnikasını sərgiləyən “KURGANDORMASH” şirkəti də yer alır.
Bu il sərgini əlavə tədbirlər proqramı müşayiət edir. Belə ki, təşkilatçılar bu proqram çərçivəsində “B2B” formatlı görüşlərin keçirilməsi üçün işgüzar platforma yaradıb və burada yerli və xarici şirkətlərin nümayəndələri əməkdaşlıq və tərəfdaşlıq yollarını müzakirə etmək üçün görüşlər keçirə biləcəklər.
Həmçinin sərgi çərçivəsində təşkilatçılar tərəfindən “Yol hərəkətinin təhlükəsizliyi” mövzusunda panel müzakirələrin aparılması da planlaşdırılır. Müzakirənin iştirakçıları, aparıcı sənaye ekspertləri yol hərəkətinin idarə edilməsi sahəsində mövcud olan problemləri və bu sahədə tətbiq edilmiş yenilikləri müzakirə edəcəklər. Sərginin qonaqları açıq mikrofon vasitəsi ilə onları maraqlandıran sualları birbaşa ünvanlaya biləcəklər.
Beləliklə, Azərbaycan üçün mühüm strateji layihə olan “Road&Traffic 2019” sərgisi 3 gün ərzində yeni qarşılıqlı faydalı və səmərəli əlaqələrin qurulması və genişləndirilməsi, perspektiv sazişlərin imzalanması və investisiya qoyuluşu, eləcə də təcrübə mübadiləsi və bazarın qiymətləndirilməsi üçün mükəmməl imkan yaradacaq.
Sərgi Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK), Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu və Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi tərəfindən dəstəklənir. Sərginin təşkilatçısı qismində Caspian Event Organisers şirkəti çıxış edir. “Road&Traffic 2019” sərgisi 18-ci Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika “TransCaspian/Translogistica 2018”  sərgisi ilə eyni meydançada keçiriləcək.

Выставка Road & Traffic 2019 пройдёт с 11 по 13 июня в Баку Экспо Центре
С 11 по 13 июня в Баку Экспо Центре пройдет 9-я Международная Выставка «Дорожная Инфраструктура и Общественный Транспорт» Road & Traffic 2019. Выставка является единственным специализированным событием в сфере транспортной инфраструктуры, где  демонстрируются последние достижения и инновации в сфере дорожного строительства, обсуждаются перспективы внедрения информационных технологий в системы управления дорожным движением и обеспечения безопасности. Являясь уникальной площадкой для встреч бизнес-структур с руководителями и специалистами государственных дорожно-транспортных структур Азербайджана и стран региона, выставка высоко ценится среди профессионалов не только дорожной, но и смежных транспортной и строительной отраслей.
В этом году компании из Азербайджана, Германии, России, Турции и ряда других стран, представят на выставке услуги по дорожно-туннельному строительству, средства дорожной безопасности, дорожно-строительную и коммунальную технику, оборудование для разметки дорог, дорожные электронные мониторы, программное обеспечение для проектирования городской инфраструктуры, новые модели автобусов и многое другое. С полным списком можно ознакомиться здесь
Экспоненты продемонстрируют спектр продукции и услуг для проектирования, строительства и содержания дорог, мостов и тоннелей, материалы для дорожных покрытий, дорожно-строительная техника, средства дорожной разметки, дорожное освещение, дорожные знаки, металлические ограждения. Впервые в выставке примет участие компания Xaliq Faiqoğlu, которая представит на выставке новую модель автобуса. Среди дебютантов выставки – компания KURGANDORMASH, которая продемонстрирует свою технику на открытой площадке выставки.
На выставке будет организована программа дополнительных событий. Так, организаторами создана бизнес площадка для B2B встреч, где представители местных и иностранных компаний приобретут возможность встретиться друг с другом лицом к лицу для обсуждения путей сотрудничества и партнерства.
Также в рамках выставки организаторами также планируется проведение панельной дискуссии на тему: «Безопасность дорожного движения». Участники дискуссий, ведущие эксперты отрасли, будут обсуждать проблемы и новшества, введенные в дорожное управление. Гостям выставки представится возможность задать интересующие их вопросы напрямую посредством открытого микрофона.
Таким образом, выставка Road&Traffic 2019, являясь важными стратегическим проектом для Азербайджана, в течение 3-х дней создаст прекрасную возможность для расширения и установления новых эффективных и взаимовыгодных контактов, заключения перспективных контрактов и вложения инвестиций, обмена опытом, оценки рынка.
Поддержку выставке оказывает Министерство Транспорта, Связи и Высоких Технологий Азербайджанской Республики, Национальная Конфедерация Организаций Предпринимателей (Работодателей) Азербайджанской Республики (AZPROMO), Агентство Развития Малого и Среднего Бизнеса Азербайджанской Республики и Фонд Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане. Организатором выставки является компания Caspian Event Organisers. Выставка Road & Traffic пройдёт на одной площадке с 18-й Каспийской Международной Выставкой «Транспорт, Транзит и Логистика» TransCaspian/Translogistica 2019.