“Road & Traffic 2019” sərgisi 11-13 iyun tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində keçiriləcək
11-13 iyun tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində 9-cu Xəzər Beynəlxalq Yol İnfrastrukturu və İctimai Nəqliyyat Sərgisi “Road & Traffic 2019” sərgisi keçiriləcək. Sərgi nəqliyyat infrastrukturu sahəsində yeganə ixtisaslaşmış tədbirdir və burada yol inşaatı sahəsində ən son nailiyyət və innovasiyaların nümayişi ilə yanaşı, yol hərəkətinin idarə olunması sistemində informasiya texnologiyalarının tətbiqi və təhlükəsizliyin təmin edilməsi üzrə perspektivlər müzakirə olunur. Biznes strukturları ilə Azərbaycan və region ölkələrinin dövlət yol-nəqliyyat strukturlarının rəhbər və mütəxəssisləri arasında görüşlərin keçirilməsi üçün unikal platforma olan bu sərgi təkcə yol sahəsinin deyil, həm də yol-inşaat sahəsinin peşəkarları arasında yüksək qiymətləndirilir.
Bu il sərgidə Azərbaycan, Almaniya, Rusiya, Türkiyə və bir sıra digər ölkələri təmsil edən şirkətlər yol-tunel inşaatı üzrə xidmətlər, yol təhlükəsizliyi vasitələri, yol-inşaat və kommunal texnika, yolların nişanlanması üçün avadanlıqlar, elektron yol monitorları, yol infrastrukturunun layihələndirilməsi üçün proqram təminatı, yeni avtobus modelləri və bir sıra digər məhsulları təqdim edəcək. Tam siyahı ilə tanış olmaq üçün bu linkə daxil ola bilərsiniz.
Eksponentlər yol, körpü və tunellərin layihələndirilməsi və tikintisi üçün məhsul və xidmətlər çeşidini, yol örtüklərinin vəziyyətinə texniki nəzarət vasitələri, yol-inşaat texnikasını, yolların nişanlanması üçün vasitələri, yol işıqlandırma sistemlərini, yol nişanlarını və metal yol sədlərini nümayiş etdirəcək. Bu il sərgidə yeni avtobus modelinin nümayişi ilə “Xaliq Faiqoğlu” şirkəti debüt edir. Sərginin digər debütantları arasında tədbirin açıq platformasında öz yol-tikinti texnikasını sərgiləyən “KURGANDORMASH” şirkəti də yer alır.
Bu il sərgini əlavə tədbirlər proqramı müşayiət edir. Belə ki, təşkilatçılar bu proqram çərçivəsində “B2B” formatlı görüşlərin keçirilməsi üçün işgüzar platforma yaradıb və burada yerli və xarici şirkətlərin nümayəndələri əməkdaşlıq və tərəfdaşlıq yollarını müzakirə etmək üçün görüşlər keçirə biləcəklər.
Həmçinin sərgi çərçivəsində təşkilatçılar tərəfindən “Yol hərəkətinin təhlükəsizliyi” mövzusunda panel müzakirələrin aparılması da planlaşdırılır. Müzakirənin iştirakçıları, aparıcı sənaye ekspertləri yol hərəkətinin idarə edilməsi sahəsində mövcud olan problemləri və bu sahədə tətbiq edilmiş yenilikləri müzakirə edəcəklər. Sərginin qonaqları açıq mikrofon vasitəsi ilə onları maraqlandıran sualları birbaşa ünvanlaya biləcəklər.
Beləliklə, Azərbaycan üçün mühüm strateji layihə olan “Road&Traffic 2019” sərgisi 3 gün ərzində yeni qarşılıqlı faydalı və səmərəli əlaqələrin qurulması və genişləndirilməsi, perspektiv sazişlərin imzalanması və investisiya qoyuluşu, eləcə də təcrübə mübadiləsi və bazarın qiymətləndirilməsi üçün mükəmməl imkan yaradacaq.
Sərgi Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK), Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu və Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi tərəfindən dəstəklənir. Sərginin təşkilatçısı qismində Caspian Event Organisers şirkəti çıxış edir. “Road&Traffic 2019” sərgisi 18-ci Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika “TransCaspian/Translogistica 2018”  sərgisi ilə eyni meydançada keçiriləcək.

Road & Traffic 2019 exhibition will be held on June 11-13 at the Baku Expo Center
The 9th Caspian International Road Infrastructure and Public Transport Exhibition Road & Traffic 2019, will be held from the 11th to the 13th of June at the Baku Expo Center. The exhibition is the only specialized event in the field of transport infrastructure, which demonstrates the latest achievements and innovations in the field of road construction, and discusses the prospects of integrating information technology into traffic management and security systems. Being a unique platform for meetings between business circles and leaders and specialists of the state road and transport structures of Azerbaijan and other countries of the region, the exhibition is highly valued among the professionals not only of the roads, but also the related transport and construction industries.
This year, companies from Azerbaijan, Germany, Russia, Turkey and a number of other countries will be present at the exhibition services for road and tunnel construction, road safety equipment, road construction and utility equipment, road marking equipment, road electronic monitors, software for urban infrastructure design, new bus models and much more. For the full list please click here.
Exhibitors will demonstrate a range of products and services for the design, construction and maintenance of roads, bridges and tunnels, materials for road surfaces, road construction equipment, road marking tools, road lighting, road signs and metal barriers. For the first time, ‘Xaliq Faiqoğlu’ will take part in the exhibition, in which it will present a new model of bus. Among the other debutants, the company KURGANDORMASH will demonstrate its equipment in the open area of ​​the exhibition.
The exhibition will be accompanied with a programme of additional events. Thus, the organisers will create a business platform for B2B meetings, where representatives of local and foreign companies will have the opportunity to meet each other face to face to discuss ways of cooperation and possible partnerships.
Also, within the framework of the exhibition, the organisers plan to hold a panel discussion on the topic of Road Safety, where panellists and leading industry experts will discuss the challenges and innovations introduced in road management. Guests of the exhibition will have the opportunity to ask their questions directly through an open microphone.
Thus, within the 3 days of the Road & Traffic 2019 exhibition, which is an important strategic project for Azerbaijan, an excellent opportunity will be created for expanding and establishing new effective and mutually beneficial contacts, concluding promising contracts, investing and exchanging experience, and evaluating the market.
The exhibition is supported by the Ministry of Transport Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan, National Confederation of The Entrepreneurs (Employers) Organizations of Azerbaijan Republic (AEC), Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation,
Small and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan. The organiser of TransCaspian/Translogistica is Caspian Event Organisers.
Road & Traffic will take place alongside with TransCaspian/Translogistica 2019, the 18th Caspian International Transport, Transit and Logistics Exhibition.