Azərbaycan bazarını diqqətlə öyrənmək istəyirik
Mən Almaniyada və Çexiyada yol təsərrüfatı istehsalı ilə məşğul olan "DKT" alman şirkətini təmsil edirəm. "Road&Trafic" sərgisində iştirak etməyi planlaşdırırdıq, lakin vaxtımız olmadı. Hesab edirik ki, Azərbaycan sürətlə inkişaf edir və perspektivli regionlar sırasındadır.
Sərgi ilə birbaşa tanış olmaq üçün şirkətimiz adından Azərbaycana gəlmişəm. Biz Azərbaycan bazarını öyrənmək, sahə üzrə nümayəndələr ilə tanış olmaq, Azərbaycanda tərəfdaşlar tapmaq, potensial rəqiblərin imkanlarını araşdırmaq istəyirik. Yerli bazar haqqında peşəkar anlayışı olan səriştəli və təcrübəli şirkət nümayəndələri ilə canlı ünsiyyət qurmaq çox vacibdir.
"Road&Traffic" sərgisi ilə yanaşı, Qarabağın bərpası sektoru da diqqətimi çəkdi. Qarabağda yenidənqurma prosesinin dinamikası və səmərəliliyi məni çox heyran edir.
Əlbəttə, biz dünya yeniliklərindən xəbərdar olmağa çalışırıq. Ancaq təsəvvürü tamamlamaq üçün təkcə kütləvi informasiya vasitələri kifayət deyil – gəlib şəxsən əmin olana qədər vəziyyəti qiymətləndirmək çətindir. Hesab edirəm ki, bu, perspektivli regiondur və biz Qarabağla bağlı layihələrdə iştirak imkanlarını nəzərdən keçirə bilərik.
Sərgi çox yaxşı təəssürat yaratdı. Birmənalı olaraq hesab edirəm ki, bu cür sərgilər olduqca faydalı və əhəmiyyətlidir. Sərgi öz sahəsinin mütəxəssisləri ilə təcrübə mübadiləsini təşviq edir. Bundan əlavə, burada həmişə müxtəlif firmaların nümayəndələri ilə tanış ola, yeniliklərdən xəbərdar ola bilərsiniz.

We want to thoroughly scout the Azerbaijani market
I represent DKT, a company specialized in the development of road systems, which operates in Germany and the Czech Republic. We actually planned to take part in Road&Traffic but failed due to the lack of time. We believe Azerbaijan is developing rapidly and thereby is among most promising regions.
I came here on behalf of my company to see the exhibition with my own eyes. We want to scout the Azerbaijani market, meet industry representatives, find partners, and explore potential competitors. It is therefore critical to talk with companies that have competency and experience and know the inner workings of the local market.
Apart from Road&Traffic, my attention was drawn to the section dedicated to the restoration of Karabakh. I am quite impressed with how dynamic and efficient this process is.
Of course, we are doing our best to be up to speed; but media info alone is not enough, you must come and assess the situation on the spot. I believe this is a promising region and we may consider involvement in projects across Karabakh.
I had a very good impression of the event; it goes without saying that such exhibitions are extremely useful. For they promote exchange of experience with specialists in the field. Besides, here you can always meet representatives of various companies and get abreast with innovations.