Azərbaycan bazarını diqqətlə öyrənmək istəyirik
Mən Almaniyada və Çexiyada yol təsərrüfatı istehsalı ilə məşğul olan "DKT" alman şirkətini təmsil edirəm. "Road&Trafic" sərgisində iştirak etməyi planlaşdırırdıq, lakin vaxtımız olmadı. Hesab edirik ki, Azərbaycan sürətlə inkişaf edir və perspektivli regionlar sırasındadır.
Sərgi ilə birbaşa tanış olmaq üçün şirkətimiz adından Azərbaycana gəlmişəm. Biz Azərbaycan bazarını öyrənmək, sahə üzrə nümayəndələr ilə tanış olmaq, Azərbaycanda tərəfdaşlar tapmaq, potensial rəqiblərin imkanlarını araşdırmaq istəyirik. Yerli bazar haqqında peşəkar anlayışı olan səriştəli və təcrübəli şirkət nümayəndələri ilə canlı ünsiyyət qurmaq çox vacibdir.
"Road&Traffic" sərgisi ilə yanaşı, Qarabağın bərpası sektoru da diqqətimi çəkdi. Qarabağda yenidənqurma prosesinin dinamikası və səmərəliliyi məni çox heyran edir.
Əlbəttə, biz dünya yeniliklərindən xəbərdar olmağa çalışırıq. Ancaq təsəvvürü tamamlamaq üçün təkcə kütləvi informasiya vasitələri kifayət deyil – gəlib şəxsən əmin olana qədər vəziyyəti qiymətləndirmək çətindir. Hesab edirəm ki, bu, perspektivli regiondur və biz Qarabağla bağlı layihələrdə iştirak imkanlarını nəzərdən keçirə bilərik.
Sərgi çox yaxşı təəssürat yaratdı. Birmənalı olaraq hesab edirəm ki, bu cür sərgilər olduqca faydalı və əhəmiyyətlidir. Sərgi öz sahəsinin mütəxəssisləri ilə təcrübə mübadiləsini təşviq edir. Bundan əlavə, burada həmişə müxtəlif firmaların nümayəndələri ilə tanış ola, yeniliklərdən xəbərdar ola bilərsiniz.

Мы хотим тщательно изучить азербайджанский рынок
Я представляю немецкую компанию DKT, которая в Германии и Чехии занимается производством дорожного хозяйства. Мы планировали принять участие в выставке Road&Trafic, но не успели. Считаем, что Азербайджан стремительно развивается, и входит в число перспективных регионов.
Я приехал в Азербайджан от имени нашей компании, чтобы ознакомиться с выставкой напрямую. Мы хотим изучить азербайджанский рынок, познакомиться с представителями отрасли, найти партнёров в Азербайджане, изучить возможности потенциальных конкурентов. Очень важно пообщаться вживую с представителями компаний, компетентными и опытными, профессионально разбирающимися в местном рынке.
Помимо выставки Road&Traffic, моё внимание привлёк сектор по восстановлению Карабаха. Я весьма впечатлен динамикой и эффективностью процесса реконструкции в Карабахе.
Мы, конечно, стараемся быть в курсе мировых новостей. Но для полноты картины одних СМИ недостаточно – пока не приедешь и лично не убедишься, трудно оценить ситуацию. Считаю, что это перспективный регион, и мы можем рассмотреть возможности участия в проектах по Карабаху.
Выставка произвела очень хорошее впечатление. Однозначно считаю, что такие выставки исключительно полезны и важны. Выставка способствует обмену опытом со специалистами своего дела. Кроме того, здесь всегда можно познакомиться с представителями разных фирм, быть в курсе нововведений.