Unikal müşahidə sistemləri, radarlar və elektron yol-nişan lövhələri
– İranın “Paya Tədbir Pakan” şirkəti sərgidə özünün analoqu olmayan yeni məhsullarını təqdim edir. Məsələn, bu çeşidə yollarda 7 km-ə qədər radiusu olan və nəqliyyatın hərəkətinə nəzarət etmək üçün nəzərdə tutulmuş unikal sistem daxildir. Bu sistemin xüsusiyyəti kameranın daha yaxşı görünüş almaq üçün 20 metr yüksəklikdə xüsusi qutuda yerləşdirilməsi və profilaktik işlər üçün burazlı qaldırma mexanizmi (endirmə sistemi) ilə təchiz edilməsidir. Bu cür ənənəvi sistemlərdə kameraya xidmət etmək üçün 20 m-lik tiri olan krandan istifadə etmək tələb olunur, lakin bizim sistem özü kameranı operator üçün endirir və bu da son dərəcə rahatdır və resurslara qənaət etməyə imkan verir. İki-üç ay ərzində bu sistemlərin Tehrana yollarında quraşdırılması planlaşdırılır.
Digər bir yenilik isə yollarda sürət həddinin aşılmasını təyin etmək üçün nəzərdə tutulmuş radardır. Bu kamera bir saniyə ərzində hərəkət edən 100 avtomobilin nömrəsini müəyyən edə bilər. Nəhayət, sərgidə müxtəlif məlumatları əks etdirmək üçün nəzərdə tutulmuş elektron yol-nişan (VMS) lövhələrini təqdim edirik.
Biz sərgidə maraqlanan ziyarətçilərlə yanaşı, yeni məhsullar tətbiq edən, habelə kameralar və digər texniki avadanlıqları quraşdıran şirkətlərin, o cümlədən nəqliyyat şirkətləri və digər müəssisələrin nümayəndələri ilə görüşməkdən məmnun olarıq.

Уникальные системы наблюдения, радары, табло
– Иранская компания Paya Tadbir Pakan представляет на выставке свои не имеющие аналогов новейшие разработки. Вот, к примеру, уникальная система наблюдения за автомобильным движением на дорогах, радиусом охвата до 7 км. Ее особенность в том, что камера размещается в специальном кожухе на высоте до 20 метров, для лучшего обзора и снабжена подъемным механизмом на тросе для профилактических работ (lowering system). В традиционных системах такого рода для обслуживания камеры приходится использовать кран со стрелой 20 м, а вот наша система сама отпускает камеру к оператору, что чрезвычайно удобно и экономит ресурсы. В течение двух-трех месяцев эти системы планируется установить на дорогах в Тегеране.
Другая новинка – камера для фиксации нарушений скорости на дорогах (радар). В секунду она способна фиксировать номера 100 машин во время движения. И, наконец, мы представляем на выставке светящиеся табло VMS для дорог, предназначенные для отображения различной информации.
Будем рады провести встречи с заинтересованными посетителями выставки, представителями компаний, ведущих новые разработки, устанавливающих камеры и другое техническое оборудование, транспортных компаний и т.д.