“TransCaspian” və “Road & Traffic” sərgiləri 11-13 iyun tarixlərində nəqliyyat sahəsinin peşəkarlarını gözləyir!
10 i̇yun 2019
11-13 iyun tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində 18-ci Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Loqistika “TransCaspian 2019” sərgisi keçiriləcək. Sərgi Xəzəryanı regionun aparıcı nəqliyyat tədbirlərindən biri olmaqla yanaşı, dəmiryol, nəqliyyat-loqistika xidmətləri və kommersiya nəqliyyatı sahəsində əsas dövlət strukturları ilə kommersiya təşkilatlarını bir araya gətirir.
2019-cu ildə “TransCaspian” sərgisi “Road & Traffic” sərgisi ilə birlikdə 10 ölkədən 75 şirkəti təmsil edən iştirakçıları bir araya gətirib. Bu il “TransCaspian” sərgisində Azərbaycan, Belarus, Rusiya, Türkiyə, Ukrayna və bir sıra digər ölkələri təmsil edən şirkətlər öz məhsul və xidmətlərini təqdim edirlər. Hər il sərgidə “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC, “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı”, “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi”, “Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi” və s. kimi aparıcı dövlət strukturları, həmçinin kommersiya şirkətləri iştirak edir. Bu il sərgidə Belarus Respublikası Nəqliyyat və Kommunikasiya Nazirliyi ilk dəfə çıxış edir.
İştirakçılar sərgidə nəqliyyat sahəsində öz məhsul və xidmətlərinin geniş çeşidini təqdim edirlər. Onların sırasında: dəmiryol nəqliyyatının əyləc sistemləri üçün yeni məhsullar, istənilən növ yük və sərnişin vaqonları, lokomotivlər, motor-vaqon hərəkət heyəti, sürət qatarları və metropoliten qatarları üçün avadanlıqlar, gəmiçilik, sərnişindaşıma sahəsində xidmətlər və istənilən növ yüklərin daşınması, eskalator və eskalator qovşaqlarının layihələndirilməsi və təmiri və s. Yükdaşıma və logistika xidmətləri sektorlarını Ikra Logistika, AS Prof Logistics, Absheron Logistics Center və digər şirkətlər təqdim edirlər. “Belomo” şirkəti isə builki sərgidə debüt edir.
9-cu Xəzər Beynəlxalq Yol İnfrastrukturu və İctimai Nəqliyyat Sərgisi
11-13 iyun tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində 9-cu Xəzər Beynəlxalq Yol İnfrastrukturu və İctimai Nəqliyyat Sərgisi “Road & Traffic 2019” sərgisi keçiriləcək. Sərgi nəqliyyat infrastrukturu sahəsində Azərbaycanda yeganə ixtisaslaşmış tədbirdir və təkcə yol sahəsinin deyil, həm də yol-inşaat sahəsinin peşəkarları arasında yüksək qiymətləndirilir.
Bu il sərgidə Azərbaycan, Almaniya, Rusiya, Türkiyə və bir sıra digər ölkələri təmsil edən şirkətlər yol, körpü və tunellərin layihələndirilməsi və tikintisi üçün məhsul və xidmətlər çeşidi, yol-tunel inşaatı üzrə xidmətlər, yol təhlükəsizliyi vasitələri, yol-inşaat və kommunal texnikası, yolların nişanlanması üçün avadanlıqlar, yol işıqlandırma sistemləri, yol nişanlarını və metal yol sədləri, həmçinin elektron yol monitorları, yol infrastrukturunun layihələndirilməsi üçün proqram təminatı və bir sıra digər məhsul və xidmətləri təqdim edirlər. Sərgidə avtobuslar ekspozisiyası təqdim olunur. Sərginin debütantı Haliq Faiqoğlu ilə yanaşı, Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi Ve Ticaret A. S və avtobus istehsalçısı olan Çin şirkəti HİGER də öz avtobuslarını nümayiş edirlər.
Beləliklə, “TransCaspian” və "Road & Traffic" sərgiləri 3 gün ərzində xarici şirkətlər üçün yerli bazar ilə əlaqə yaratmaq, Azərbaycan şirkətləri üçün dünya bazarına çıxmaq, yeni tərəfdaşlar və dilerlər tapmaq, həmçinin mövcud layihələrin genişləndirilməsi üçün əla imkanlar yaradır. Ətraflı məlumatı likdən keçərək əldə etmək mümkündür:  www.transcaspian.az/ru-exhibitorslist-2019.html
ƏLAVƏ TƏDBİRLƏR PROQRAMI
Bu il sərgini əlavə tədbirlər proqramı müşayiət edir. Belə ki, təşkilatçılar bu proqram çərçivəsində “B2B” formatlı görüşlərin keçirilməsi üçün işgüzar platforma yaradıb və burada yerli və xarici şirkətlərin nümayəndələri əməkdaşlıq və tərəfdaşlıq yollarını müzakirə etmək üçün görüşlər keçirə biləcəklər.
“TransCaspian” sərgisinin çərçivəsində 11 iyun tarixində “Transxəzər beynəlxalq nəqliyyat marşrutu” mövzusunda konfransın təşkil ediləcək. Sözügedən konfrans aparıcı sektor mütəxəssislərinin beynəlxalq nəqliyyat marşrutlarının inkişaf perspektivlərini və optimallaşdırma yollarını, eləcə də beynəlxalq ticarətdə Azərbaycanın oynadığı rolu müzakirə etmələri üçün yaxşı fürsətdir. Konfransın sessiyaları çərçivəsində “İpək yolunun bərpası və dövlətlər arasında ticarət əlaqələrinin inkişafında əhəmiyyəti”, “İpək yolunun bərpası və dövlətlər arasında ticarət əlaqələrinin inkişafında əhəmiyyəti”, “Azərbaycanda logistika şəbəkəsinin inkişaf strategiyası”, “Beynəlxalq nəqliyyat dəhlizləri üzrə yük axınının optimallaşdırılması” mövzuları müzakirə olunacaq. Spikerlər sırasında: TRACECA Hökumətlərarası Komissiyasının milli katibi – Akif Mustafayev, Azərbaycan Respublikasının Tranzit Yükdaşımalar üzrə Koordinasiya Şurasının katibi – Rüfət Bayramov, “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC-nin istismar xidmətinin müdiri – Yucin Si, Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnogiyalar Nazirliyinin nəqliyyat siyasəti şöbəsinin müdiri – Azər Əliyev.
“Road & Traffic” sərgisi çərçivəsində təşkilatçılar tərəfindən “Yol hərəkətinin təhlükəsizliyi” və "Yol Təhlükəsizliyi üzrə Dövlət Proqramı" mövzularında panel müzakirələrin aparılacaq. Müzakirənin iştirakçıları hərəkətinin idarə edilməsi sahəsində mövcud olan problemləri və bu sahədə tətbiq edilmiş yenilikləri müzakirə edəcəklər. Sərginin qonaqları açıq mikrofon vasitəsi ilə onları maraqlandıran sualları birbaşa ünvanlaya biləcəklər. Diskussiyaların mövzuları sırasında “Yol hərəkəti təhlükəsizliyinə dair dövlət proqramının həyata keçirilməsi”, “Yolların keyfiyyətinin yol hərəkəti təhlükəsizliyinə təsirləri”, “Sürücü və piyadaların məsuliyyət və şüurunun artırılma yolları”, “Yol tikintisi zamanı keyfiyyətinə nəzarət”, “Yol infrastrukturunda İT xidmətlərin və data-nın önəmi” yer alır. Məruzəçilər qisminə müstəqil ekspert - Ərşad Hüseynov, Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin hərəkətlərin təşkili və təhlükəsizlik şöbəsinin rəisi Vaqif Yusifli, AzVirt şirkətinin texniki istehsalat şöbəsinin mühəndisi Niyaməddin Nağıyev, Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin informasiya texnologiyaları şöbəsinin mütəxəssisi Rashad Ələkbərov, Sinam şirkətinin CİS mühəndisi Pərviz Bədəlov çıxış edirlər.
RƏSMİ DƏSTƏK VƏ TƏŞKİLATÇILAR
Sərgilər Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, “TRACECA” Hökumətlərarasi Komissiyasinin Daimi Katibliyi, Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK), Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu və Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi tərəfindən dəstəklənirlər. Sərgilərin təşkilatçısı qismində Caspian Event Organisers şirkəti çıxış edir.

TransCaspian and Road & Traffic exhibitions are waiting for the transport industry professionals on June 11-13!
10 june 2019
The 18th Caspian International Transport, Transit and Logistics Exhibition, TransCaspian/Translogistica 2019, will be held from the 11th to the 13th of June in the Baku Expo Center. The exhibition is one of the leading transport events in the Caspian region, gathering on its site both key state transport structures and commercial organisations in the area of railway, commercial transport and transport & logistics services.
In 2019, TransCaspian/Translogistica  and Road & Traffic exhibitions brought together representatives from 75 companies from 10 countries. This year, TransCaspian/Translogistica will present the latest products and services from Azerbaijan, Belarus, Russia, Turkey, Ukraine and a number of other countries. Annually, leading state structures take part in the exhibition, such as: CJSC Azerbaijan Railways, Baku International Sea Trade Port, Azerbaijan Caspian Shipping, Azerbaijan State Motor Road Agency and others. The Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan take part in the exhibition for the first time.
Participants will present a wide range of products and services in the field of transport: new developments in railway brake systems, equipment for all types of freight and passenger cars, locomotives, motor-car rolling stock, high-speed trains and subway trains, shipping services, passenger transportation and transportation of all types of goods, and design and maintenance of escalators and escalator hubs and much more. The freight and logistics services sectors are represented by companies such as Ikra Logistika, AS Prof Logistics, Absheron Logistics Center и etc. For the first time Belomo holding will take part in the exhibition.
9th Caspian International Road Infrastructure and Public Transport Exhibition
The 9th Caspian International Road Infrastructure and Public Transport Exhibition Road & Traffic 2019, will be held from the 11th to the 13th of June at the Baku Expo Center. The exhibition is the only specialized event in Azerbaijan of transport infrastructure. The exhibition is a unique platform for meetings between business circles and leaders and specialists of the state road and transport structures of Azerbaijan and other countries of the region.
This year, companies from Azerbaijan, Germany, China, Russia, Turkey and several other countries present a range of products and services at the exhibition for the design, construction and maintenance of roads, bridges and tunnels, road and tunnel construction services, road safety equipment, road construction and utility equipment, road marking equipment, pavement materials, road lighting, road signs and metal fences, as well as road electronic monitors, design software, urban transport infrastructure, new bus models and much more. The event will also present an exhibition of buses. Along with the newcomers to the exhibition, the companies Xaliq Faiqoğlu, ANADOLU ISUZU OTOMOTIV SANAYI VE TICARET A. S and the Chinese bus company HIGER will also show their buses. The full list can be found at the link: www.transcaspian.az/ru-exhibitorslist-2019.html
Thus, the 3 days of the TransCaspian and Road & Traffic 2019 Exhibition will create an excellent opportunity for foreign companies to establish contacts with the local market, for Azerbaijani companies to gain access to the world market, for the possibility of finding new partners and dealers, as well as expanding current projects.
ADDITIONAL EVENTS
The exhibition will be accompanied with a programme of additional events. Thus, the organisers will create a business platform for B2B meetings, where representatives of local and foreign companies will have the opportunity to meet each other face to face to discuss ways of cooperation and possible partnerships.
Within the framework of Transcaspian exhibition, will hold a conference on the theme Trans-Caspian International Transport Route. The conference will be an excellent opportunity for leading industry experts to discuss development prospects for and ways to optimise the international transport routes, including the role of Azerbaijan in international trade.
Within the framework of Road&Traffic exhibition, the organisers hold a panel discussions on the topics of “Road Safety” and “State Program for Road Safety”. Participants of panels will discuss the challenges and innovations introduced in road management. Guests of the exhibition will have the opportunity to ask their questions directly through an open microphone.
SUPPORT AND ORGANISERS
The exhibitions are supported by the Ministry of Transport Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan, Permanent Secretariat of the Intergovernmental Commission TRACECA, National Confederation of The Entrepreneurs (Employers) Organizations of Azerbaijan Republic (AEC), Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation and Small and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan. The organiser of exhibitions is Caspian Event Organisers.