Sərgilər bizə həmişə tərəfdaşlarla görüş sevinci bəxş edir!
Nikita Konov, “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin İnnovasiyaların Təhlili və Tətbiqi şöbəsinin Baş mütəxəssisi
- “Road&Traffic” sərgisində mənim ilk növbədə nəqliyyat və yol tikintisi sahəsində yeni materiallar, avadanlıq və texnologiyalar marağımı cəlb etdi. Mən innovativ texnologiyalar təklif edən xarici şirkətlərin nümayəndələri ilə bir sıra səmərəli görüşlər keçirməkdən çox məmnunam. Xüsusilə, Rusiya şirkətlərindən birinin stendində qatarları izləmək üçün kabellərə quraşdırılmış etiketlərlə maraqlandım. Düşünürəm ki, bu, yol hərəkətinin təhlükəsizliyi və gözlənilməz fövqəladə hallar zamanı  davranış qaydaları baxımından ən effektiv ideyalardan biridir.
Sərgilər bizə həmişə tərəfdaşlarla görüşmək sevinci bəxş edir. Beləliklə, “Road&Traffic” sərgisi sayəsində biz bir neçə il əvvəl  Belarus şirkəti ilə tanış olduq, onlarla əməkdaşlıq qurduq və indi də onun daha da genişləndirilməsi imkanlarını müzakirə edirik.
Hesab edirəm ki, ixtisaslaşdırılmış sərgilərin keçirilməsi Azərbaycan iqtisadiyyatına layiqli töhfə verir və ölkəmizin elmi-texniki potensialının yaxşı nümayişidir, həm də bu xarici investorların və sahibkarların cəlb olunmasına müsbət təsir göstərir.

Exhibitions always give us the joy of meeting with partners!
Nikita Konov, Senior specialist of the Analysis and Implementation of Innovations Division  of Azerbaijan Railways
- At the Road & Traffic exhibition, I was primarily interested in new materials, equipment and technologies in the field of transport and road construction. I am satisfied with a number of fruitful meetings with the representatives of foreign companies offering innovative technologies. In particular, at the booth of one of Russian companies, I was interested in the tags embedded in cables for tracking trains. I think this is one of the most effective ideas in terms of traffic safety and response in case of unforeseen emergencies.
Exhibitions always give us the joy of meeting with partners. So, thanks to the Road&Traffic exhibition, several years ago we got acquainted with a Belarusian company, established cooperation with them, and now we have discussed the possibilities of its further expansion.
I believe that holding specialised exhibitions is a worthy contribution to the economy of Azerbaijan and a good demonstration of the scientific and technical potential of our country, and also have positive effect on attracting foreign investors and entrepreneurs.