“Road & Traffic 2017” sərgisinin açılışına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirildi
26-28 aprel tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində 7-ci Xəzər Beynəlxalq Yol İnfrastrukturu və İctimai Nəqliyyat “Road&Traffic 2017” sərgisi keçirilir. “Road&Traffic 2017” sərgisinin məqsədi yol, körpü və tunellərin tikintisi və layihələndirilməsi sahəsində əldə olunan ən son nailiyyətlərin təqdimatı, yol hərəkətinin idarə edilməsi sahəsində müasir informasiya texnologiyalarının tətbiqi, ictimai nəqliyyat sahəsi üzrə istehsalçı və operatorların görüşü üçün şərait yaradılması və yol hərəkətinin təhlükəsizliyi sahəsində problemlərin həlli yollarının inkişaf etdirilməsidir. “Road&Traffic” sərgisi biznes strukturlarının Azərbaycan və region ölkələrinin dövlət yol-nəqliyyat orqanlarının rəhbər və mütəxəssisləri ilə görüşməsi üçün unikal platformadır. Sərgi Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti Yanında Bakı Nəqliyyat Agentliyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) və Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK) tərəfindən dəstəklənir.
Bu il “Road&Traffic” sərgisi dünyanın 11 ölkəsini - Azərbaycan, ABŞ, Almaniya, Avstriya, Belarus, Çin, İsveçrə, Polşa, Rusiya, Türkiyə, Ukrayna təmsil edən 26 şirkəti bir araya toplayıb. Sərgidə yol və körpülərin layihələndirilməsi və tikintisi, yolların işarələnməsi üçün texnika və avadanlıqlar, yol maneələri, geoloji planlaşdırma və kartoqrafiya, ərazinin “3D” formatlı modelləşdirilməsi, geodeziya avadanlıqları, yol üçün işıqlandırma sistemləri, asfalt-beton zavodları, yol üçün geosintetik materiallar,  yol-inşaat texnikası, nəqliyyat vasitələrinin hərəkət sürətini ölçmək üçün vasitələr, avtobuslar və bir sıra digər məhsullar təqdim olunur.
Sərgi iştirakçıları arasında “Azvirt”, “Basler Lacke AG”, “Cepas”, “Gp Steuerungs - & Anlagenbau Gmbh”, “Hofmann Gmbh”, “Rubikon Geosystems”, “Tekno Maccaferri” və “Wavetronix” kimi şirkətlər, eləcə də “Azəravtoyol” ASC yer alır. Bu il ilk dəfə olaraq sərgidə Bakı Nəqliyyat Agentliyi də iştirak edir. Ənənəvi olaraq, sərgidə yeni məhsullar, o cümlədən yolların işıqlandırılması üçün “Urban” və “Kordoba” məhsulları, eləcə də “Novoplast-praymer” qruntu təqdim olunur.
Sərgi çərçivəsində “Bakının nəqliyyat sisteminin modernləşdirilməsi: mövcud vəziyyət və gələcək planlar” mövzusunda seminar keçiriləcək. Seminar 27 aprel tarixində saat 12:00 – 13:00-da Bakı Ekspo Mərkəzində keçiriləcək. Beləliklə, “Road&Traffic” sərgisi regionun aparıcı yol-inşaat şirkətlərinin rəhbər və mütəxəssisləri ilə görüşlər keçirmək və Bakı şəhərində, eləcə də Azərbaycanın digər böyük şəhərlərində ictimai nəqliyyatın optimallaşdırılması sahəsində hökumətin cari və gələcək planları ilə tanış olmaq, həmçinin bu layihələrdə iştirak imkanlarını nəzərdən keçirmək üçün ideal şərait yaradacaq.
“Road&Traffic” sərgisi 16-cı Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika “TransCaspian/Translogistica” və 4-cü Xəzər Beynəlxalq Kater və Yaxtalar “CIBS 2017” sərgiləri ilə eyni meydançada keçirilir. Sərgi peşəkar ziyarətçilər üçün 26-28 aprel tarixində, tələbələr üçün isə aprel ayının 28-də açıq olacaq. 2017-ci ildə “Iteca Caspian” şirkətinin tərəfdaşları arasında rəsmi səyahət agentliyi “Premier Tour” şirkətləri, o cümlədən “Hyatt Regency” və “Qafqaz Point Hotel” mehmanxanaları (rəsmi otellər), yer alır. Sərginin təşkilatçıları qismində “Iteca Caspian” və onun böyük britaniyalı tərəfdaşı “ITE Group” şirkətləri çıxış edirlər.

The Press Conference dedicated to the opening of the Road & Traffic 2017 exhibition was held
The 7th Caspian International Road Infrastructure and Public Transport Exhibition Road & Traffic 2017 will be held from 26th to 28th April at Baku Expo Center. The Road & Traffic exhibition is aimed at presenting the latest achievements in the field of designing and building roads, bridges and tunnels, introducing modern information technologies in the management of traffic, the creation of conditions for meetings between manufacturers and operators of public transport, as well as the development of ways to address road safety issues. It is a unique platform for businesses to meet with the managers and experts of state road structures of both Azerbaijan and the region as a whole. Road & Traffic 2017 is supported by the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan, Baku Transport Agency under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan, the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO), the National Confederation of Entrepreneurs (Employers) Organisations of the Azerbaijan Republic (ASK)
This year Road & Traffic exhibition brings together 26 companies from 11 countries: Azerbaijan, Austria, Belarus, China, Germany, Poland, Russia, Switzerland, Turkey, Ukraine, and USA. The exhibition features such sectors as design and construction of roads and bridges, machinery and equipment for road marking, road barriers, geo-planning and cartography, 3D terrain modelling, geodetic equipment, road lighting, asphalt concrete plants, geo-synthetic materials for roads, road-building machinery, speed measuring instruments for vehicles, buses and much more.
Among the participants are such companies as Azvirt, Basler Lacke AG, Cepas, Gp Steuerungs- & Anlagenbau Gmbh, Hofmann Gmbh, Rubikon Geosystems, Tekno Maccaferri, Wavetronix, and OJSC “Azeravtoyol”. This year the Baku Transport Agency is participating at the exhibition for the first time. Traditionally, the exhibition presents innovations, among which are Urban and Cordoba products for road lighting, in addition to Novoplast-primer.
"The modernization of the transport system of Baku: Current situation and future plans" seminar will be held under the framework of the business program of the exhibition. The seminar will be held on April 27 at the Baku Expo Center from 12 p.m. to 13 p.m.
Thus, the Road & Traffic 2017 exhibition creates ideal conditions for meeting with leaders and specialists of the leading road construction companies of the region, getting acquainted with the current and prospective plans of the Government in the field of optimization of public transport in Baku and other large cities of Azerbaijan, and also consider the possibilities for participating in these projects.
Road&Traffic will take place alongside with the 16th Caspian International Transport, Transit and Logistics Exhibition TransCaspian/Translogistica 2017 and the 4th Caspian International Boat and Yacht Show CIBS 2017. For professionals the exhibition is open from April 26 to 28, for students - on April 28. Among Iteca Caspian’s 2017 partners are travel agency Premier Tour; the official hotels “Hyatt Regency” and “Qafqaz Point Hotel”. The organisers of the exhibition are Iteca Caspian and its UK partner ITE Group.