“Road & Traffic 2017” sərgisinin açılışına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirildi
26-28 aprel tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində 7-ci Xəzər Beynəlxalq Yol İnfrastrukturu və İctimai Nəqliyyat “Road&Traffic 2017” sərgisi keçirilir. “Road&Traffic 2017” sərgisinin məqsədi yol, körpü və tunellərin tikintisi və layihələndirilməsi sahəsində əldə olunan ən son nailiyyətlərin təqdimatı, yol hərəkətinin idarə edilməsi sahəsində müasir informasiya texnologiyalarının tətbiqi, ictimai nəqliyyat sahəsi üzrə istehsalçı və operatorların görüşü üçün şərait yaradılması və yol hərəkətinin təhlükəsizliyi sahəsində problemlərin həlli yollarının inkişaf etdirilməsidir. “Road&Traffic” sərgisi biznes strukturlarının Azərbaycan və region ölkələrinin dövlət yol-nəqliyyat orqanlarının rəhbər və mütəxəssisləri ilə görüşməsi üçün unikal platformadır. Sərgi Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti Yanında Bakı Nəqliyyat Agentliyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) və Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK) tərəfindən dəstəklənir.
Bu il “Road&Traffic” sərgisi dünyanın 11 ölkəsini - Azərbaycan, ABŞ, Almaniya, Avstriya, Belarus, Çin, İsveçrə, Polşa, Rusiya, Türkiyə, Ukrayna təmsil edən 26 şirkəti bir araya toplayıb. Sərgidə yol və körpülərin layihələndirilməsi və tikintisi, yolların işarələnməsi üçün texnika və avadanlıqlar, yol maneələri, geoloji planlaşdırma və kartoqrafiya, ərazinin “3D” formatlı modelləşdirilməsi, geodeziya avadanlıqları, yol üçün işıqlandırma sistemləri, asfalt-beton zavodları, yol üçün geosintetik materiallar,  yol-inşaat texnikası, nəqliyyat vasitələrinin hərəkət sürətini ölçmək üçün vasitələr, avtobuslar və bir sıra digər məhsullar təqdim olunur.
Sərgi iştirakçıları arasında “Azvirt”, “Basler Lacke AG”, “Cepas”, “Gp Steuerungs - & Anlagenbau Gmbh”, “Hofmann Gmbh”, “Rubikon Geosystems”, “Tekno Maccaferri” və “Wavetronix” kimi şirkətlər, eləcə də “Azəravtoyol” ASC yer alır. Bu il ilk dəfə olaraq sərgidə Bakı Nəqliyyat Agentliyi də iştirak edir. Ənənəvi olaraq, sərgidə yeni məhsullar, o cümlədən yolların işıqlandırılması üçün “Urban” və “Kordoba” məhsulları, eləcə də “Novoplast-praymer” qruntu təqdim olunur.
Sərgi çərçivəsində “Bakının nəqliyyat sisteminin modernləşdirilməsi: mövcud vəziyyət və gələcək planlar” mövzusunda seminar keçiriləcək. Seminar 27 aprel tarixində saat 12:00 – 13:00-da Bakı Ekspo Mərkəzində keçiriləcək. Beləliklə, “Road&Traffic” sərgisi regionun aparıcı yol-inşaat şirkətlərinin rəhbər və mütəxəssisləri ilə görüşlər keçirmək və Bakı şəhərində, eləcə də Azərbaycanın digər böyük şəhərlərində ictimai nəqliyyatın optimallaşdırılması sahəsində hökumətin cari və gələcək planları ilə tanış olmaq, həmçinin bu layihələrdə iştirak imkanlarını nəzərdən keçirmək üçün ideal şərait yaradacaq.
“Road&Traffic” sərgisi 16-cı Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika “TransCaspian/Translogistica” və 4-cü Xəzər Beynəlxalq Kater və Yaxtalar “CIBS 2017” sərgiləri ilə eyni meydançada keçirilir. Sərgi peşəkar ziyarətçilər üçün 26-28 aprel tarixində, tələbələr üçün isə aprel ayının 28-də açıq olacaq. 2017-ci ildə “Iteca Caspian” şirkətinin tərəfdaşları arasında rəsmi səyahət agentliyi “Premier Tour” şirkətləri, o cümlədən “Hyatt Regency” və “Qafqaz Point Hotel” mehmanxanaları (rəsmi otellər), yer alır. Sərginin təşkilatçıları qismində “Iteca Caspian” və onun böyük britaniyalı tərəfdaşı “ITE Group” şirkətləri çıxış edirlər.

Состоялась пресс-конференция посвященная открытию выставки Road & Traffic 2017
С 26 по 28 апреля в Баку Экспо Центре состоится 7-я Международная Выставка «Дорожная Инфраструктура и Общественный Транспорт» Road&Traffic 2017. Выставка “Road&Traffic” нацелена на представление последних достижений в области проектирования и строительства дорог, мостов и тоннелей, на внедрение современных информационных технологий в управление дорожным движением, создание условий для встречи производителей и операторов общественного транспорта, а также на развитие путей решения вопросов в области безопасности дорожного движения. Road&Traffic - уникальная площадка для встреч бизнес-структур с руководителями и специалистами государственных дорожно-транспортных структур Азербайджана и стран региона. Выставка поддерживается Министерством Транспорта, Связи и Высоких Технологий Азербайджанской республики. Бакинским Транспортном Агентством. Официальную поддержку всем выставкам оказывают Фонд Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане (AZPROMO), Национальная Конфедерация Организаций Предпринимателей (Работодателей) Азербайджанской Республики.
В этом году Road&Traffic собрал 21 компанию из 11 стран - Азербайджана, Австрии, Беларуси, Германии, Китая, США, России, Турции, Украины, Швейцарии. Выставка предоставляет такие сектора как: проектирование и строительство дорог и мостов, машины и оборудование для дорожной разметки, дорожные барьеры, геопланирование и картография, 3D моделирование местности, геодезическое оборудование, дорожное освещение, асфальто-бетонные заводы, геосинтетические материалы для дорог, дорожно-строительная техника, средства измерения скорости транспортных средств, автобусы,  и многое другое.
Среди участников такие компании как Азвирт, Basler Lacke AG, Cepas, Gp Steuerungs- & Anlagenbau Gmbh, Hofmann Gmbh, Rubikon Geosystems, Tekno Maccaferri, Wavetronix, а также ОАО «Азеравтойол». Впервые в этом году на выставке принимает участие Бакинское Транспортное Агентство. Традиционно, выставка представляет новинки, среди которых продукты «Урбан» и «Кордоба» для освещения дорог, а также грунт «Новопласт-праймер».
В рамках деловой программы выставки 27 апреля в 12.00 в Баку Экспо Центре Бакинское Транспортное Агентство проведет семинар на тему "Модернизация транспортной системы Баку: Нынешнее положение и дальнейшие планы".
Таким образом, выставка Road&Traffic 2017 создает идеальные условия для встречи с руководителями и специалистами ведущих дорожно-строительных компаний региона, знакомит с текущими и перспективными планами правительства в области оптимизации общественного транспорта города Баку и других крупных городов Азербайджана, а также рассмотреть возможности участия в данных проектах.
Выставка Road&Traffic пройдёт на одной площадке с 16-й Каспийской Международной Выставкой «Транспорт, Транзит и Логистика» TransCaspian/Translogistica 2017 и 4-й Каспийской Международной Выставкой «Катера и Яхты» CIBS 2017. Для профессиональных посетителей выставка открыта с 26 по 28 апреля, для студентов – 28 апреля. Среди партнеров Iteca Caspian 2017 года туроператор «Premier Tour», официальные гостиницы «Qafqaz Point Hotel» и «Hyatt Regency». Организаторами выставки являются компания Iteca Caspian и ее партнер ITE Group.