“Road & Traffic” - regionun ən böyük ixtisaslaşmış sərgilərindən biridir
11-13 iyun tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində 8-ci Xəzər Beynəlxalq Yol İnfrastrukturu və İctimai Nəqliyyat “Road & Traffic 2018” sərgisi keçiriləcək. “Road & Traffic 2018” sərgisinin məqsədi yol-tunel inşaatı, yol hərəkətinin idarə edilməsi sahəsində müasir informasiya texnologiyalarının tətbiqi  və ictimai nəqliyyat sahəsi üzrə istehsalçı və operatorların görüşü üçün şərait yaratmaq, eləcə də yol təhlükəsizliyi ilə bağlı problemlərin həlli yolları üzrə əldə olunan ən son nailiyyətləri nümayiş etdirməkdir. “Road & Traffic” sərgisi biznes strukturlarının Azərbaycan və region ölkələrinin dövlət yol-nəqliyyat orqanlarının mütəxəssisləri ilə görüşməsi üçün unikal platformadır. “Road & Traffic” - regionun ən böyük ixtisaslaşmış sərgilərindən biridir və sərgi yol infrastrukturunun inkişafının bütün aspektlərini əhatə edərək, yalnız yol deyil, eyni zamanda nəqliyyat və tikinti sənayesi ilə məşğul olan mütəxəssislər arasında yüksək qiymətləndirilir. Sərginin təşkilatçıları qismində “Iteca Caspian” və “ITE Group” şirkətləri çıxış edirlər.
Sərgi Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasinin Nazirlər Kabineti yanında Bakı Nəqliyyat Agentliyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) və Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK) tərəfindən dəstəklənir.
Azərbaycan, Belçika, Belarus Respublikası, İran, Polşa, Rusiya, Türkiyə və digər ölkələri təmsil edən şirkətlər yol və tunellərin layihələndirilməsi və tikintisi, yol təhlükəsizliyi vasitələri, şəhər infrastrukturunun layihələndirilməsi üçün proqram təminatı, yol maneələri, nəqliyyatı intellektual idarəetmə sistemləri, elektron yol monitorları, avtobuslar və bir sıra digər məhsullar “Road & Traffic 2018” sərgisində təqdim olunacaq. Həmçinin sərgidə Bakı Nəqliyyat Agentliyi, Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi və Dövlət Avtomobil Nəqliyyatı Xidməti iştirak edəcəklər.
Sərgi eksponentləri yolların tikintisi və saxlanılması üçün bir sıra məhsul və xidmətləri, layihələndirilmə və tikinti, yol-inşaat texnikası, yol tikintisi üçün geosintetik materiallar, yol hərəkəti idarəetmə sistemləri üçün avadanlıqlar, e`lektron yol monitorları və s. təqdim edəcəklər.
“Road & Traffic 2018” sərgisi regionun aparıcı yol-inşaat şirkətlərinin rəhbər və mütəxəssisləri ilə görüşlər keçirmək və Bakı şəhərində, eləcə də Azərbaycanın digər şəhərlərində ictimai nəqliyyatın optimallaşdırılması sahəsində hökumətin cari və gələcək planları ilə tanış olmaq, həmçinin bu layihələrdə iştirak imkanlarını nəzərdən keçirmək üçün ideal şərait yaradacaq. Sərginin işgüzar proqramı çərçivəsində iştirakçılar və iri yerli şirkətlər arasında ikitərəfli görüşlər keçiriləcəkdir.
“Road & Traffic 2018” sərgisi 17-ci Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika “TransCaspian/Translogistica 2018” və 5-ci Yubiley Xəzər Beynəlxalq Kater və Yaxtalar “CIBS 2018” sərgiləri ilə eyni meydançada keçiriləcək.

Road & Traffic – одна из крупнейших специализированных выставок региона
С 11 по 13 июня в Баку Экспо Центре состоится 8-я Международная Выставка «Дорожная Инфраструктура и Общественный Транспорт» Road & Traffic 2018. Выставка Road & Traffic нацелена на представление последних достижений в области дорожно-туннельного строительства, внедрение современных информационных технологий в управление дорожным движением, создание условий для встречи производителей и операторов общественного транспорта, а также на решение вопросов в области безопасности дорожного движения. Road & Traffic – одна из крупнейших специализированных выставок региона, которая высоко ценится среди профессионалов не только дорожной, но и смежных транспортной и строительной отраслей, поскольку охватывает все аспекты развития дорожной инфраструктуры. Организатором выставки является компания Iteca Caspian и её британский партнёр ITE Group.
Поддержку выставке оказывает Министерство Транспорта, Связи и Высоких Технологий Азербайджанской Республики, Бакинское Транспортное Агентство при Кабинете Министров Азербайджанской Республики, Национальная Конфедерация Организаций Предпринимателей (Работодателей) Азербайджанской Республики (AZPROMO) и Фонд Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане.
Компании из Азербайджана, Бельгии, Ирана, Польши, Республики Беларусь, России, Турции и других стран, представят на выставке Road & Traffic услуги по дорожно-туннельному строительству, средства дорожной безопасности, дорожно-строительную и коммунальную технику, оборудование для разметки дорог, дорожные электронные мониторы, программное обеспечение для проектирования городской инфраструктуры, новые модели автобусов и многое другое. На выставке примут участие Бакинское Транспортное Агентство, Государственное Агентство Автомобильных Дорог Азербайджана и Государственная Служба Автомобильного Транспорта.
Экспоненты продемонстрируют спектр продукции и услуг для строительства и содержания дорог: проектирование и строительство, геосинтетические материалы для дорожного строительства, оборудование для производства дорожного покрытия, оборудование для систем управления транспортными потоками, барьерное дорожное ограждение, дорожно-уплотняющая техника и многое другое.
Road & Traffic 2018 создаст идеальные условия для встречи с руководителями и специалистами ведущих дорожно-строительных компаний региона, позволит ознакомиться с текущими инфраструктурными проектами и перспективными планами правительства в области оптимизации общественного транспорта города Баку и других крупных городов Азербайджана. В рамках деловой программы выставки состоятся двусторонние встречи между участниками и местными компаниями.
Выставка Road & Traffic пройдёт на одной площадке с 17-й Каспийской Международной Выставкой «Транспорт, Транзит и Логистика» TransCaspian/Translogistica 2018 и 5-й Юбилейной Каспийской Международной Выставкой «Катера и Яхты» CIBS 2018.