İlham Əliyev yol tikintisinə pul ayırdı
Prezident İlham Əliyev Tərtər rayonunun Tərtər-Seydimli-Qaradağlı-Sarov avtomobil yolunun tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Oxu.Az-ın məlumatına görə, iyirmi dörd min nəfər əhalinin yaşadığı 20 yaşayış məntəqəsini birləşdirən Tərtər-Seydimli-Qaradağlı-Sarov avtomobil yolunun tikintisi məqsədi ilə Azərbaycan Respublikasının 2017-ci il dövlət büdcəsinin dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu xərclərinin bölgüsündə avtomobil yollarının tikintisi və yenidən qurulması üçün nəzərdə tutulmuş vəsaitin 7,0 (yeddi) milyon manatı “Azəravtoyol” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinə ayrılıb.

Ильхам Алиев выделил деньги на строительство дороги
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по строительству автомобильной дороги Тертер-Суйдимли-Гарадаглы-Саров Тертерского района.
Как передает Oxu.Az, в соответствии с распоряжением, с целью строительства автомобильной дороги Тертер-Суйдимли-Гарадаглы-Саров, соединяющей 20 населенных пунктов, где проживают 24 тыс. человек, из средств, предусмотренных в разделе расходов госбюджета на 2017 год на государственные капиталовложения для строительства и реконструкции автомобильных дорог, ОАО «Азеравтойол» выделено 7,0 млн. манатов