Estakada dizaynında istifadə olunan innovativ nəqliyyat və infrastruktur kompleksləri
“Unitsky String Technologies Inc.” estakada dizaynında innovativ nəqliyyat və infrastruktur komplekslərinin - YUST layihələndirilməsi, tikintisi və baxımı ilə məşğul olan beynəlxalq mühəndislik şirkətidir.
YUST kompleksləri patentləşdirilmiş simli rels texnologiyasına əsaslanır və tikinti üçün minimum torpaq sahəsi tələb olunur. Onlar 150 km/saat sürətlə sərnişinlərin, eləcə də yüklərin şəhərdaxili və şəhərlərarası daşınması sahəsində istənilən logistik tapşırığı yerinə yetirmək üçün asanlıqla uyğunlaşdırılmışdır.
YUST kompleksləri yüksək səmərəliliyi, təhlükəsizliyi, etibarlılığı və davamlılığı ilə seçilir. Onlar digər üst keçidi nəqliyyat növləri (yüngül dəmir yolu, monorels, yüngül rels, kanat, estakada metrosu), eləcə də yeraltı metro ilə müqayisədə daha sərfəli tikinti xərclərinə və minimal istismar xərclərinə malikdirlər. YUST şəhər kompleksləri saatda 1 mindən 50 minə qədər sərnişin daşıma qabiliyyətinə malikdir. Yük daşımaları - ildə 1 milyon tondan 100 milyon tona qədərdir.
YUST kompleksləri ən təmiz yanacaq növü - elektrik enerjisi ilə işləyir. Eyni zamanda, unimobillərin enerji istehlakı ənənəvi nəqliyyat növləri ilə müqayisədə bir neçə dəfə aşağıdır. Bu, çox əhəmiyyətli bir məqamdır, çünki elektrik enerjisinin istehsalı çox vaxt zərərli emissiyalarla əlaqələndirilir.
YUST nəqliyyat və infrastruktur komplekslərinin başqa üstünlükləri də var. Onların artıq formalaşmış bir şəhərə inteqrasiya etməsi onlar üçün ayrıca metro və ya magistral çəkməkdən daha asandır. Yürüstünə  uyğunlaşdırılmış təbiəti və ultra yüngül yol strukturu mümkün qədər tez simli yol çəkməyə imkan verir. Onun üzərində heç bir yol ayrıcı, qarşı-qarşıya gələn zolaqlar və piyada keçidləri yoxdur - tıxaclar və qəzalar, piyadaların və heyvanların toqquşması halları tamamilə aradan qaldırılmışdır. Bunun sayəsində unimobillərin təhlükəsizliyi və sürəti əhəmiyyətli dərəcədə artmışdır. Bu cür yol quruluşu yaşayış binalarının yanında da yerləşdirilə bilər: praktiki olaraq səssiz nəqliyyat sakinləri narahat etməyəcək.
“Unitsky String Technologies Inc.” aşağıdakı istiqamətlər üzrə nəqliyyat və infrastruktur həlləri təklif edir: beynəlxalq, şəhər və şəhərətrafı daşımalar, çətin relyefli yerlərdə tranzit, həmçinin avtomatlaşdırılmış yük daşımaları.
“Road&Traffic 2022” sərgisindəki stendimizi ziyarət etməklə siz şirkətimizin təklif etdiyi, ən geniş tətbiq dairəsinə malik olan və ən yüksək keyfiyyət və təhlükəsizlik standartlarının təmin etmək, eləcə də əhəmiyyətli iqtisadi xeyirlər verməklə nəqliyyat logistikasını optimallaşdırmağa imkan verən YUST nəqliyyat və infrastruktur həllərinin həm qeyd olunan, həm də digər üstünlüklərini özünüz görə biləcəksiniz.

Инновационные транспортно-инфраструктурные комплексы в эстакадном исполнении
Unitsky String Technologies Inc. — международная инжиниринговая компания, которая занимается проектированием, строительством и обслуживанием инновационных транспортно-инфраструктурных комплексов в эстакадном исполнении — ЮСТ.
Комплексы ЮСТ основаны на запатентованной технологии струнного рельса и требуют минимального отвода земли под строительство. Они легко адаптируются для выполнения любых логистических задач в области городских и междугородних перевозок пассажиров, а также грузов со скоростью до 150 км/ч.
Комплексы ЮСТ отличаются высокой эффективностью, безопасностью, надежностью и долговечностью. Имеют более выгодную стоимость строительства и минимальные эксплуатационные расходы по сравнению с другими видами эстакадного транспорта (ЛРТ, монорельс, скоростной трамвай, канатные дороги, надземное метро), а также подземное метро. Городские комплексы ЮСТ могут перевозить от 1 до 50 тысяч пассажиров в час. Грузовые — от 1 до 100 млн тонн в год.
Комплексы ЮСТ работают на наиболее чистом виде топлива – электроэнергии. При этом энергопотребление юнимобилей в разы ниже, чем традиционных видов транспорта. Это принципиальный момент, поскольку производство электроэнергии зачастую сопряжено с вредными выбросами.
Есть у транспортно-инфраструктурных комплексов ЮСТ и другие преимущества. Интегрировать их в уже сформированный город проще, чем проложить метро или автодорогу. Надземный характер и ультралегкая путевая структура позволяют прокладывать струнную трассу максимально быстро. На ней нет перекрестков, встречных полос движения и пешеходных переходов – полностью исключаются пробки и ДТП, столкновения с пешеходами и животными. Благодаря этому существенно повышаются безопасность и скорость юнимобилей. Такую путевую структуру можно размещать рядом с жилыми домами: практически бесшумный транспорт не потревожит жителей.
Unitsky String Technologies Inc. предлагает транспортно-инфраструктурные решения по следующим направлениям: международные, городские и пригородные перевозки, транзит в местах со сложным рельефом, а также автоматизированные перевозки грузов.
Посетив наш стенд в рамках выставки Road&Traffic 2022 Вы сможете лично убедиться как в перечисленных, так и в иных достоинствах предлагаемых нашей компанией транспортно-инфраструктурных решений ЮСТ, имеющих самый широкий спектр применения и позволяющих оптимизировать транспортную логистику, обеспечивая высочайшие стандарты качества и безопасности, а также существенный экономический эффект.