Bundan sonra BNA-ya nəzarət olunacaq - İctimai Şura yaradıldı
ABC.AZ xəbər verir ki, Şuranın tərkibi nəqliyyat üzrə ekspertlər və Qeyri Hökumət Təşkilatları (QHT), eləcə də ictimaiyyət nümayəndələrini təmsil edən 9 nəfərdən ibarətdir.
İctimai Şuranın yaradılmasının əhəmiyyətini qeyd edən İdarə Heyətinin sədri Vüsal Kərimli bunun Agentliyin öz fəaliyyətində şəffaflığın, aşkarlığın və ictimai nəzarətin gücləndirilməsinə verdiyi önəmin göstəricisi olduğunu deyib.
İctimai Şura şəhər nəqliyyatı sahəsində müxtəlif məsələlərin müzakirəsi üçün məsləhətləşmələr təşkil edən, bu sahədə dövlət siyasətinin həyata keçirilməsi ilə bağlı Agentliyə təkliflər verən və qanunvericiliklə müəyyən edilmiş digər hüquqlara malik olan məşvərətçi qurum olacaq.

Теперь BNA будет контролироваться – создан Общественный совет
Как сообщает ABC.AZ, Совет состоит из 9 человек, представляющих экспертов по транспорту и неправительственные организации (НПО), а также представителей общественности.
Отметив важность создания Общественного совета, председатель правления Вюсал Керимли сказал, что это является показателем важности, которую Агентство придает усилению прозрачности, гласности и общественного контроля в своей деятельности.
Общественный совет будет консультативным органом, который будет организовать консультации для обсуждения различных вопросов в области городского транспорта, вносит предложения в Агентство по реализации государственной политики в этой области и обладает другими правами, определенными законодательством.