Boya və polimer materiallar üzrə ən yaxşı təkliflər!
– Bizim birgə stendimizdə Yaroslavl Diyarını təmsil edən şirkətlər “Road & Traffic 2018” sərgisinin ziyarətçilərinin diqqətinə bir sıra maraqlı və yeni məhsullar təklif edir. Belə ki, “Romanovskie kraski” lak-boya müəssisəsinin məhsul çeşidinə xüsusi təyinatlı avadanlıqların: təyyarə, gəmi, qatarların antikorroziya üzrə emalı sahələrində istifadə olunan yeni məhsullar daxildir. Xlorid turşu ilə təmasda olan və ya paslanmayan səthlərin boyanması üçün nəzərdə tutulmuş, korroziyanın daha da yayılmasının qarşısını alan unikal boyalar təklif edilir. Xüsusi həll variantları neft hasilatı, neft emalı sənayesində istifadə üçün nəzərdə tutulub. Boyalar yenidən tətbiq edilmədən 10-15 il müddətində öz xüsusiyyətlərini itirmir.
Stendimizin digər iştirakçısı müxtəlif sahələrdə istifadə edilən ən son polimer materialları sərgidə təqdim edən, Rusiyada yol hərəkətinin təhlükəsizliyi üzrə vasitələrin istehsalı sahəsində lider olan “Protekt” şirkətidir. Çınqılın altından sərilən geo-sintetik tor yol tikintisi zamanı yolların möhkəmləndirilməsi; yol hərəkəti təhlükəsizliyi sahəsində konuslar, lentlər, məhdudlaşdırıcı şəbəkələri, fənərlər, çəpərlər və s. tətbiq edilir; landşaft dizaynı sahəsində isə yamacların geo-məhəccərlərlə möhkəmləndirilməsi, yarılma əleyhinə müşəmbələr, parkinq torları, su anbarlarının tikintisi zamanı sahillərin möhkəmləndirilməsi və s. üçün nəzərdə tutulub.
Sərgidə iştirak bizə yerli bazarın ehtiyaclarını daha yaxından öyrənmək və Yaroslavl Diyarını təmsil edən müəssisələrin keyfiyyətli məhsulların Azərbaycana tədarükünü genişləndirmək imkanı verəcək.

Лучшие предложения по краскам и полимерным материалам
– Организации из Ярославской области, представленные на нашем объединенном стенде, предлагают вниманию посетителей выставки Road&Traffic ряд интересных новшеств. Так, ассортимент лакокрасочного предприятия «Романовские краски» включает инновационные решения, применяемые в областях антикоррозийной обработки техники особого назначения: самолетов, пароходов, поездов. Есть уникальные краски, предназначенные для поверхностей, контактирующих с соляной кислотой, или для окрашивания ржавых поверхностей, предотвращающие дальнейшее распространение коррозии. Специальные решения предназначены для использования в нефтедобывающей, нефтеперегонной промышленности. Краски не меняют своих свойств на протяжении 10-15 лет без повторного применения.
Еще один участник нашего стенда – российский лидер по производству средств безопасности дорожного движения компания «Протэкт», представляет на выставке новейшие полимерные материалы, которые используются в различных областях. Геосинтетическая сетка под гравий предназначена для армирования дорог при дорожном строительстве; в сфере безопасности дорожного движения находят применение конусы, ленты, оградительные сетки, фонари, ограждения и т.д.; а в области ландшафтного дизайна укрепление склонов георешетками, противоразъемные маты, парковочные сетки, укрепление берегов при строительстве водоемов и т.д.
Участие в выставке поможет нам лучше узнать потребности локального рынка и расширить поставки качественной продукции предприятий Ярославской области в Азербайджан.