Biz yerli bazarda satışların həcmini artırmaq niyyətindəyik
Bizim şirkət 7 -19 metrlik istənilən kateqoriya və təyinatlı şəhər avtobuslarının istehsalı ilə məşğuldur. Şirkət özündə üç zavodu – Likinskiy Avtobus Zavodu, Pavlovskiy Avtobus Zavodu və Kurqanskiy Avtobus Zavodunu birləşdirir. Şirkət Rusiyada avtobus bazarının 80%-ni, ön mühərrik avtobuslarının istehsalı sahəsində isə bazarın 100%-ni əhatə edir.
Biz sərgidə əlil arabası üçün xüsusi yeri olan 50 sərnişin tutumlu “Vector Next” şəhər avtobusunun yeni modeli təqdim edirik. Avtobus istənilə kateqoriyalı vətəndaşların istifadəsinə uyğundur.
Hal-hazırda biz MDB regionunda satış bazarını aktiv şəkildə genişləndirməyə çalışırıq və ümidvarıq ki, tezliklə Bakı küçələrində bizim gözəl avtobuslarınız hərəkət edəcək. Azərbaycanın bazarları çox maraqlı və perspektivlidir.
“TransCaspian 2018” sərgisində iştirak etməklə, biz yerli bazarda satışların həcmini artırmaq niyyətindəyik. Bizim avtobuslarımızı satın almaq istəyən nəqliyyat şirkətlərinin nümayəndələri ilə işgüzar görüşlər keçirməkdən məmnun olarıq. Onlara maraqlı təklif verməyə hazırıq. Artıq sərgidə Bakı Nəqliyyat Agentliyinin və digər şirkətlərin nümayəndələri ilə ünsiyyət qurmuşuq. Sərginin daha geniş şəkildə əhatə edilməsini, onun iştirakçıları haqqında məlumatlar müxtəlif nəşrlərdə yer almasını istərdik.

Активно расширяем рынки сбыта
– Наша компания занимается производством городских автобусов всех классов и назначений, длиной от 7 до 19 метров. Компания объединяет три завода – Ликинский автобусный завод, Павловский автобусный завод и Курганский автобусный завод. В России мы занимаем 80% рынка автобусов, а в сфере производства переднемоторных автобусов – 100% рынка.
На выставке представили новую модель городского автобуса Vector Next вместимостью до 50 пассажиров, оборудованного местом для инвалидной коляски. Автобус подходит для использования всеми категориями граждан.
В настоящее время мы пытаемся активно расширять рынки сбыта СНГ и надеемся, что в скором времени по улицам Баку будут курсировать наши замечательные автобусы. Рынок Азербайджана очень интересный и перспективный.
Участвуя в TransCaspian 2018, мы рассчитываем увеличить объемы продаж на локальном рынке. Будем рады деловым встречам с представителями транспортных компаний, заинтересованных в приобретении наших автобусов. Мы готовы сделать им интересное предложение. Нам уже удалось пообщаться на выставке с представителями Бакинского Транспортного Агентства и других компаний. Хотелось бы, чтобы выставка шире освещалась, информация о ее участниках появлялась в различных изданиях.