Bakı Beynəlxalq Avtovağzalı gücləndirilmiş iş rejiminə keçir
Bakı Beynəlxalq Avtovağzalı 25 dekabr-7 yanvar tarixinədək gücləndirilmiş iş rejimində fəaliyyət göstərəcək.
Dövlət Avtomobil Nəqliyyatı Xidmətinin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin müdiri Şəfa Mehmanqızının "APA-Economics"ə verdiyi məlumata görə, sərnişin sıxlığını nəzərə alaraq 200 ehtiyat avtobus ayrılıb.
“Qeyd edim ki, adi günlərdə 200 reyslə 7-8 min sərnişin daşınması həyata keçirilirdisə, bayram günlərində təxminən 600-700 reyslə 16-18 min sərnişin daşınması gözlənilir”, - deyə Ş.Mehmanqızı əlavə edib.
Bayram günləri regionlara səfər edəcək sərnişinlərə biletləri bir neçə gün öncədən almaq tövsiyə olunur.

Бакинский международный автовокзал с 25 декабря по 7 января будет работать в усиленном режиме.
Как сообщила Oxu.Az глава отдела по связям с общественностью Государственной службы автомобильного транспорта министерства транспорта Шафа Мехмангызы, из-за плотности пассажиропотока дополнительно выделено еще 200 автобусов.
«Отмечу, что если в обычные дни для перевозки 7-8 тыс пассажиров осуществляется 200 рейсов, то в праздничные дни для перевозки 16-18 тыс пассажиров осуществляется 600-700 рейсов», - добавила Ш.Мехмангызы.
Тем, кто желает посетить районы в праздничные дни, рекомендуется купить билет за несколько дней заранее.