Azərbaycanda Bakı - Böyük Kəsik dəmir yolunun 458 km sahəsi təmir edildi
“Azərbaycan Dəmir Yolları” (ADY) QSC  Bakı - Böyük Kəsik yolunun əsaslı təmirini həyata keçirməyi davam edir.
ADY-nın məlumatına əsasən, bu gündən etibarən  dəmir yolunun Alabaşlı stansiyasında 11 kilometr  sahəsinin, Soyuq Bulaq və Gəncə-Alabaşlı sahəsinin əsaslı təmiri başlanıb.
“Həmin sahənin təmiri 10 gün davam edəcək”, - ADY-nın məlumatında belə deyilir.
14 aprel 2015-ci ildə “Azərbaycan Dəmir Yollarının Yenidən Qurulması” layihəsinin 2-ci mərhələsinin icrası məqsədilə, “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC ilə Çexiya Respublikasının “MORAVİA STEEL” şirkətləri arasında “Azərbaycan Respublikası Dəmir Yollarının Bakı-Böyük Kəsik sahəsində 600 km hissənin maddi-texniki təchizatı və əsaslı təmiri” barədə İxrac Müqaviləsinə əlavə Saziş imzalanmışdır.

ЗАО «Азербайджанские железные дороги» (ADY) продолжает капитальный ремонт дороги Баку–Бёюк-Кесик.
Как сказано в сообщении ЗАО, начался капитальный ремонт 11-километрового участка на станции Алабашлы, станции Сойуг Булаг и участка Гянджя-Алабашлы.
«Ремонт данного участка завершится в течение 10 дней», - указано в сообщении.
ЗАО ADY и чешская компания MORAVIA STEEL 14 апреля 2015 года подписали дополнительное соглашение к экспортному договору о реализации второго этапа проекта реконструкции азербайджанских железных дорог. Контракт предусматривает материально-техническое снабжение и капитальный ремонт 600 км железной дороги Баку–Бёюк-Кесик. По сей день, в рамках второго этапа отремонтировано 458 км дорог.