“Azəravtoyol” ASC: Ağsu aşırımında sürüşmə ilə əlaqədar yol çəkilişi üçün xüsusi layihə hazırlanacaq
10 may 2017 0000
Bakı-Şamaxı-Yevlax avtomobil yolunun mürəkkəb relyefə malik olan 30 kilometrlik Ağsu aşırımı hisəssinin sürüşmə və seysmik zona olduğu üçün ayrıca layihə kimi həyata keçirilməsi planlaşdırılır.
APA-nın məlumatına görə, bunu “Azəravtoyol” ASC-nin sədri Saleh Məmmədov “Xalq” qəzetində dərc olunan “Heydər Əliyev iqtisadiyyatın inkişafında yol infrastrukturunun roluna yüksək qiymət verirdi” başlıqlı məqaləsində yazıb.
S. Məmmədov qeyd edib ki, hazırda Bakı-Şamaxı-Yevlax avtomobil yolunun 13,3-107 kilometrlik Muğanlı-Yevlax hissəsinin dörd zolağa genişləndirilməsi layihəsi üzrə işlər davam etdirilir. Layihənin icrası bir neçə mərhələdə həyata keçirilir. Bu il yolun Müşviqabad qəsəbəsinin ərazisindən keçən 13,3-15,1 kilometrlik hissəsinin, 29,6 kilometrlik Müşfiqabad-Cəngi, 44,6-67,5 kilometrlik Cəngi-Qobustan və 67,5-91-ci kilometrarası Qobustan-Bədəlli hissələrinin tikintisi başa çatdırılacaq.

ОАО «Azəravtoyol»: В связи с оползнем на Агсуинском перевале для восстановления дороги будет подготовлен специальный проект
10 мая 2017 0000
В связи с тем, что 30 км дороги Баку-Шамахы-Евлах (Агсуинский перевал) находятся в сейсмической и оползневой зоне для восстановления там дороги планируется подготовить специальный проект.
Как сообщает АПА, об этом в напечатанной в газете «Халг» статье «Гейдар Алиев придавал большое значение дорожной инфраструктуре» заявил председатель ОАО «Azəravtoyol» Салех Мамедов.
По его словам, сейчас продолжаются работы по строительству четырехполосной дороги на 13-107 км трассы Баку-Шамахы-Евлах. Реализация проекта осуществляется в несколько этапов. В этом году будут завершены работы на участках дорог: 13,3-15,1 км дороги – на территории поселка Мушвигабад, 29,6 км – Мушвигабад-Джанги, 44,6-67,5 км – Джанги-Гобустан и 67,5-91 км – Гобустан Бадалли.