Avropa keyfiyyətli avtobusları tədarük etməyə hazırıq!
1998-ci ildə təsis edilmiş “Higer” şirkəti Çində nəhəng avtobus istehsalçılarından biridir və 2005-ci ildən etibarən,  öz məhsullarını ixrac edir. Bizim avtobuslar Avropa, Amerika, Afrika, Asiya yollarında hərəkət edir və həm Rusiya, həm də MDB ölkələrində yaxşı tanınır. Şirkət keyfiyyət sahəsində bir sıra mükafatlarla təltif edilib və ildə 35000 ədəd böyük və orta kateqoriyalı, habelə 10000 ədəd kiçikqabaritli komplektləşdirilmiş avtobusların və hərəkət hissələrinin istehsal imkanına malikdir.
Şirkətin məhsul xətti bütün avtobus diapazonunu əhatə edir və 50-dən artıq kateqoriyada olmaqla, 300-dən çox adda məhsuldan ibarətdir. Bunların arasında 5-18 metrlik, 5 (mikroavtobuslar) – 150 (qarmonikalar) yerlik avtobuslar yer alır. Əsas üstünlüklərdən biri isə sərnişinlərin təhlükəsizliyidir. İsveçin “Scania” şirkəti ilə birgə istehsal barədə imzalanmış strateji saziş bu cəhətə xüsusi diqqətin sübutudur.
Şirkət Bakıda keçirilən bu sərgidə debüt edir. Çin avtobusları Azərbaycanda çox tanınmır. Biz öz brendimizi Azərbaycanın dövlət və özəl nəqliyyat şirkətlərinə göstərməli, avtobusların istehsalı və sonradan texniki xidmətini ehtiva edən öz xidmət spektrimizi təqdim etməliyik. Azərbaycan bizim üçün uğurlu satış bazarına çevrilə bilər və biz burada avtobus tədarük etməyə hazırıq.

Готовы поставлять автобусы европейского качества
- Компания Higer создана в 1998 году, является одним из крупнейших производителей автобусов в Китае, и с 2005 года поставляют свою продукцию на экспорт. Наши автобусы ездят по дорогам Европы, Америки, Африки, Азии, широко известны в России и странах СНГ. Компания награждена многими премиями в области качества и обладает возможностями для производства укомплектованных автобусов и ходовых частей в объеме 35000 автобусов крупного и среднего класса и 10000 малогабаритных автобусов в год.
Линейка продукции компании покрывает весь диапазон автобусов, состоит из 300 видов наименований, более чем в 50 категориях. Это автобусы от 5 до 18 метров, вместимостью от 5 (микроавтобусы) до 150 (гармошки) пассажиров. Одним из главных приоритетов является безопасность пассажиров. Доказательством особого внимания к этому аспекту стало стратегическое соглашение на совместное производство со шведской компанией Scania.
Мы впервые участвуем в выставке в Баку. Китайские автобусы не слишком известны в Азербайджане. Нам важно продемонстрировать свой бренд азербайджанским государственным и частным транспортным компаниям, презентовать спектр услуг, включающий производство и дальнейшее техническое обслуживание автобусов. Азербайджан для нас может стать успешным рынком сбыта, и мы готовы поставлять сюда автобусы европейского качества.