Avropa keyfiyyətli avtobusları tədarük etməyə hazırıq!
1998-ci ildə təsis edilmiş “Higer” şirkəti Çində nəhəng avtobus istehsalçılarından biridir və 2005-ci ildən etibarən,  öz məhsullarını ixrac edir. Bizim avtobuslar Avropa, Amerika, Afrika, Asiya yollarında hərəkət edir və həm Rusiya, həm də MDB ölkələrində yaxşı tanınır. Şirkət keyfiyyət sahəsində bir sıra mükafatlarla təltif edilib və ildə 35000 ədəd böyük və orta kateqoriyalı, habelə 10000 ədəd kiçikqabaritli komplektləşdirilmiş avtobusların və hərəkət hissələrinin istehsal imkanına malikdir.
Şirkətin məhsul xətti bütün avtobus diapazonunu əhatə edir və 50-dən artıq kateqoriyada olmaqla, 300-dən çox adda məhsuldan ibarətdir. Bunların arasında 5-18 metrlik, 5 (mikroavtobuslar) – 150 (qarmonikalar) yerlik avtobuslar yer alır. Əsas üstünlüklərdən biri isə sərnişinlərin təhlükəsizliyidir. İsveçin “Scania” şirkəti ilə birgə istehsal barədə imzalanmış strateji saziş bu cəhətə xüsusi diqqətin sübutudur.
Şirkət Bakıda keçirilən bu sərgidə debüt edir. Çin avtobusları Azərbaycanda çox tanınmır. Biz öz brendimizi Azərbaycanın dövlət və özəl nəqliyyat şirkətlərinə göstərməli, avtobusların istehsalı və sonradan texniki xidmətini ehtiva edən öz xidmət spektrimizi təqdim etməliyik. Azərbaycan bizim üçün uğurlu satış bazarına çevrilə bilər və biz burada avtobus tədarük etməyə hazırıq.

We are ready to supply European quality buses!
- Higer was established in 1998, and is one of the largest bus manufacturers in China; it has been exporting its products since 2005. Our buses drive along the roads of Europe, America, Africa, Asia, and are widely known in Russia and the CIS countries. The company has been awarded many prizes in quality and has the capacity to manufacture complete buses and running gears in the amount of 35,000 buses of large and middle class and 10,000 small buses per year.
The company's product line covers the entire range of buses, consists of 300 types of items in more than 50 categories. These are buses from 5 to 18 meters, with a capacity from 5 (minibuses) to 150 (accordions) passengers. One of the top priorities is passenger safety. A proof of special attention to this aspect was the strategic joint production agreement with the Swedish company Scania.
We are participating in this exhibition in Baku for the first time. Chinese buses are not very famous in Azerbaijan. It is important for us to demonstrate our brand to Azerbaijani state and private transport companies, to present a range of services, including production and maintenance of buses. Azerbaijan can become a successful sales market for us, and we are ready to supply European quality buses!